Press "Enter" to skip to content

akrep burcunun özellikleri (24 ekim 22 kasım)

Reklamlar
Reklamlar

Burç Özellikleri
Klasik astrolojide Akrep burcu, kötülüğü, cehennem ve sadizmi, hırsızlık ve şiddeti temsil eder. Akrep insanı, kötü gülümsemesiyle insanları tahrik eden bir şeytan mıdır? Hayır, Akrep kesinlikle bir şeytan değildir, ama insanlara şeytanca hareketler yaptırabilecek özellikler taşır.

Akrep insanının etkisi altında olduğu yıldız Plüton’dur. Plüton bütün yıldızların tersine, güçlü insancıl içgüdülerin yıldızıdır. Akrep insanının hayatındaki en önemli güdü, tutkuların ateşidir. Duygularının kon trolünü elinde tuttuğu sürece, bunların içindeki enerjiyi yararlı bir amaç için kullanabilir. Ama duygularının kontrolünü kaybederse, zehrinin ulaşabileceği alandan hemen uzaklaşmalı. Akreplerin her zaman aşırılığa kaçmaları olasıdır. Hiçbir burç, hem iyi hem kötü işlerde böyle anlamlı başarılar elde etme yeteneğine sahip değildir.

Reklamlar

Akrebin tutkulu olmasının kökleri cinselliğindedir. Akrebin, cinselliği en saf ve esaslı biçimde bedenine uyarladığı söylenir. Cinsel arzular onun el sürülmemiş gücünün sadece bir görünüşüdür. Bunu, modern psikanalizin kurucusu Sigmund Freud’un ortaya çıkardığı “Her insanın içinde az ya da çok bir güç vardır ve bu güç onun düşünce, his ve hareketlerini belirler” teorisinde de görebiliriz.

Saf, tamamen gelişmiş bir Akrep, Zodyak’ın en etkileyici burcudur. Söylendiği gibi Pablo Picasso böyle bir Akreptir. Yüzyılımızın bu büyük ressamı, herkesten fazla tutkularının efendisi ve kurbanıydı, hem şeytana tutulmuş hem de ruhaniydi.

Akrep erkeği çekilmez bir eştir. Gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirir. Olgun Akreplerse, gerçeği bul ma yolunda bitmek bilmez isteklerle dolu, kendilerine ve diğer insanlara karşı umursamaz olurlar. Bu burçta birçok dahi doğmuştur.

Buna rağmen, Hitler’in Seytani propaganda bakanı Goebbels (o da Akreptir) hiç de böyle değildi. O, gelişmemiş Akrebin bir prototipi miydi? Şüphesiz Goebbels Akrep insanının temel özelliklerini taşıyordu: agresiflik, güç, kendine güven, keskin zekâ ve cesaret. En önemli özelliği otoriteye olan inancıydı. Gebbels’in, “Führer”i Hitler’e olan Tanrısal sevgisi, onu dünya tarihinin en büyük ve vicdansız liderlerinden biri yaptı. Böylece de kötü mesleklere giren Akreplerin yetenekleri üzerine resmî bir örnek oluşturdu.

Bu tanınmış Akrebin yaşam öyküsünden sonra, bu burcun karakterini biraz daha açalım.”İşin karmaşık yolu varken neden basit yolu seçeyim`?” sözü Akrebin hayatını anlatır. Burada da zekâ küpünün zehirli fikirlerini görüyoruz. Onlar için hayat, yanımızdan huzur ve barış içinde geçmesini seyredemeyeceğimiz kadar kısadır. Her şey paramparça da olsa o kendi halinden memnundur. Tartışmalar, kavgalar, zafer veya yenilgiler; bunların hepsi Akrebe göredir. Anlaşmak sizin hiç hoşunuza gitmez. Huzuru sadece değişim aradığınızda istersiniz.

Hayat, Akrep için bir deney sahasıdır, ama oyun bahçesi değildir. Yaptığınız her şeyi çok ciddiye alırsınız. Kesin sınırlarla çizilmiş bir amacınız vardır. Her şey bu amaca nasıl ulaşacağınız sorusu çevresinde döner. Yolunuza çıkan her şeyle savaşır ve mümkünse yok edersiniz. Başkalarının oyunlarını bozmayı, onların hile ve stratejilerini açığa çıkarmayı seversiniz. Hiç kimse sizi aldatamaz. Siz bütün sahtekâr ve yalancıları hemen farkedersiniz. İnsanın içini okuyan bakışlarınızın hedefi olan kişi, iç çamaşırlarıyla kalmış gibi olur. Oysa sizin kartlarınızı görmek çok az kişiye nasip olur. Birisi özel işlerinize burnunu sokmaya ve ya ruhunuza girmeye çalışırsa, çok şiddetli tepki verirsiniz. Bu sizin için hoş bir durum değildir. Böyle tutumlar Akrebi kibirli, egoist ve hesaplı olmaya zorlar.

Ama sizin için “sağlıklı” bir egoizm, zararlı bir şey değildir. Kendinizi yolundan döndürülemeyen bir bozkır kurdu gibi hissediyorsunuz. Eğer “yoldayken” kendinize ve diğer insanlara karşı duyarsız oluyorsanız, bu sizin görev anlayışınıza göre “iyi bir şeyin” kanıtıdır. Biraz şüpheli olan “amaç, araçları meşru kılar” sözüne göre hareket ediyorsunuz.

Ama kendinizi kandırmayın. Kendinden çok emin görünen Akrepte bile kibir ve benmerkezcilik, duygulu bir kalbi saklamak için bir örtüdür. Bütün insanlar gibi Akrep de sevilmek ister. Bağımsızlığına düşkün olsa bile yalnızlıktan acı çeker. Şiddetli bir şekilde bireysel özgürlüğü savunsa da bu sadece kendi yalnızlığını saklamak içindir. Akrep, kimsenin onun gibi bağımsız bir yaratığı sevmeyeceğinden öyle emindir ki bu yöndeki bütün iddiaları şüpheyle karşılar. Bunun yanında Akrepler gerçekten sevildiklerini hissederlerse, en tutkulu ve güçlü âşıklar olacaklardır. Kimse kalbini sizin gibi konuşturamaz.

Bu sert kabuğunun altında yumuşak bir öz mü saklıdır? En azından olgun, gelişmiş Akreplerde bu durum geçerlidir. Zayıflık olarak görülmemesi gereken duygusallığının yanında soylu bir karakteri de vardır. Siz Akrep olarak, inatçı yapınızla daha zayıf insanlara güç veren tipte bir erkeksiniz, tipik bir “aşk çöpçüsü” sünüz.. Bütün dost ve tanıdıklarınız duygusal problemlerini size anlatırlar, hatta bazen istediğinizden de fazla. Herkes sizden kurtarıcı rolü nü oynamanızı ister. Oysa siz bu role çok zor katlanırsınız. En iyisi siz bu “hobi” nizden bir meslek yaratın ve psikiyatr veya psikolog olun. Akrep insanlarının, dostlarının problemlerine gösterdikleri anlayışın sebebi kendilerinin de cennet ve cehennemden geçmiş olmalarıdır. Hatalarınızı bilme özelliğiniz size acı verebilir.

Tekrar gelişmemiş Akrep türüne dönelim. Bu kişi son derece bencildir. Böyle bir Akrep, amacına ulaşmak için her şeyi yapar ve bunu ya parken hiç düşünmez. Gaddar ve sadist olabilir, ona yapılan bir haksızlığı asla unutmaz. İntikam hırsı, düşmanını uçuruma itmek için en karı şık entrikaları hazırlama gücü verir Burada da maalesef hileci, katil ruhlu Akrebi açıkça görürüz.

Günlük hayatta Akrep insanlarıyla kolay kolay birlikte yaşanmaz, özellikle evlilikte. Buna rağmen onlarda güçlü, güvenilir, gerçekçi bir kişilik vardır. Akrepler her konuda başarılı olabilirler. Başka hiçbir burçta bu kadar çeşitli işler yapan insanlar yoktur. Başarılı sporcular, öncü bilim adamları ve dahi sanatçıların çoğu Akrep burcundandır. Evet, beceriksiz olmakla birlikte yaratıcılıkları, onları sanatçılığa yöneltiyor. Hayat, Akrep insanına bizim anlama sınırlarımızı aşan şeylerle uğraşma yetisi vermiştir. Buradan Hz. Muhammed ve Martin Luther gibi büyük din liderlerinin Akrep burcunda doğmalarının bir rastlantı olmadığı görülür
En önemli özellikleri : İrade kuvveti, cesaret, yaratıcılık En zayıf noktaları : Benmerkezcilik, kibir İstediği meslek : Muhalefet lideri Tarihteki örneği: Sir Francis Drake Beceremeyeceği iş : Kondüktörlük Sevdiği araç : Cenaze arabası Sevdiği yemek : Biberli pizza Sevdiği içecek : Viski (sek, buzsuz) Sevdiği renk : Siyah Tavsiye edilen kitap : “Bugünün Psikolojisi”, ilginç yayınlar Sevdiği spor : Dalgıçlık Sevdiği film : Charles Bronson’ın oynadığı hareketli filmler TV’ de tavsiye edilen yayın : Gece yarısı showları Kaybetmek istemeyeceği mobilya : Tabure Metal : Plütonyum Uğurlu taşı : Sarı yakut Hastalığa yatkın organı : Cinsel uzuvları Sevdiği müzik : Requiem Severek bulunduğu mekân : Çöl….

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

26 Comments

 1. nihal 05 Şubat 2013

  ben ve babamda akrep burcuyuz fakat burdakilerin bazıları hiç uymuydr

 2. İlknur 05 Aralık 2012

  Akrebin farkı işte

 3. sevgi 10 Kasım 2011

  bnde akrep burcuyum çok duygusalım ve sevdiğimi çok kıskanırım

 4. sevgi 10 Kasım 2011

  bende akrep burcuyum buradaki yazanların bazıları doğru bazıları ise yanlış yani bana uymuyo diyebilirim. duygusal biriyim ve sevdiğimi çok kıskanırım

 5. akrep kızı 08 Temmuz 2011

  burda yazan her şey doğru akrep burcu olmak çok iyi bi şey ama kötü yanı insanlara karşı çok sert olup her kötü şeyi içine atıp yalnızken ya da bi an kendini tutamadan duygusallığına boyun eğmesi ve iç dünyasında çok ağlaması 🙁

 6. kübra 21 Mayıs 2011

  ben de akrep burcundanım ve burada yazılanların hepsi kesinlikle beni anlatıyor(tabii istisnalar var ) ben burcumdan çok memnunum. GİZEMLİ OLMAYI SEVERİM.

 7. geri 20 Nisan 2011

  bende akrep burcuyum burda yazilanlar hepisi bana uyuyo

 8. -MEKANSIZ- 15 Şubat 2011

  ben iyi akrep özelligi taşıdıgıma inanıyorum ve öyleyim hayat bana güzel ve kız arkadaşımında iyi akrep olmasını isterim duygularınesiri olalım var mısın?

 9. damla 24 Kasım 2010

  burda detaylı vermiş ama abartı var . akrebiz işte fazla yaklaşınca sokuyoruz

 10. yaşar kababıyık 27 Ekim 2010

  çok doğru ben çok gaddar ve ruhsuzum

 11. alican 06 Ekim 2010

  burcumu cok sevıyorum cunku herkesı sokuyorum hahahaha 🙂

 12. Tjtan 28 Ağustos 2010

  Dogru ola bilir ama brazdaha kapsamli arastirmajk lazm

 13. sibel 04 Haziran 2010

  bu yazılardan bazıları bana uyuyor bazıları uymuyor bazılarıda hiç beni anlatmazken bazıları anlatıyor ANLAMADIM BU İŞİİİİİİ !! =)

 14. suzan 27 Mayıs 2010

  ewet aynen öyle bn çekilmez birisiyim ve şeytenca planlar peşindeyim

 15. fatih kerim 10 Nisan 2010

  Bende akrep burcuyum bu yazdıklarınızın bazıları dogru katılıyorum ama aksi ve çekilmez insan oldugumu düsünmüyorum biraz abartı var sanki 😀 😀 😀

 16. esra zeynep erek 5/f 12 Şubat 2010

  bebir akrep burcuyum ve yazdıklarınız güzeldi iyiki akrep burcu yazılııııııııı

 17. #(_)$€Y![\] 11 Ocak 2010

  bende akrep burcuyum ama şahsen hiç öyle değilim aksine çok neşeli ve mutluyumdur işte bu yüzden kadere inanırım

 18. aslı enver 28 Aralık 2009

  benim sevgilim akrep burcu onun aynısını anlatıyo bu yazılar onu anlatıyo oda çekilmez biridir ama ben onu çooooooook seviyorummmmm :):):):):)

 19. rüzgar fırtına 22 Kasım 2009

  akrep burcunu bazı özlliklerini severim ama kötü özelliklerini sevmem.Size tavsiye fazla kızdırmayın çok kötü şeyler olabilir….

 20. özlem sanlı 21 Kasım 2009

  bende akrebim.burdaki anlatılanlar gerçekten doğru.çünkü bazı insanlar bu özelliklerin bende olduğunu söylüyorlar.bende burçalra inanıyorum.hz.muhammedde akrepmiş buna sevindim…

 21. gündoğdu 16 Ekim 2009

  ben akrep burcuyum ama hiç bana uymuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 22. yılmaz koyuncu 19 Eylül 2009

  bnde akrep burcyum ama burda yazılanlarn hepsı bna uyuyo yanı kısacası benı anlatıo burası 🙂

 23. didem 27 Haziran 2009

  bende akrep burcuyum fakat burda yazılan hiç bişe bana uynuyorr ama ne demiş atalarımızz fala inanma falsızda kalmaa!!!! :D:D

 24. merve 26 Mayıs 2009

  ben akrep burcuyum ama hiçde öle bir şahıs deilim hayvanlar ve insanlar olarak ayrılıyor demekki..=))

 25. admin 22 Eylül 2008

  tabiki yengeç burcuda dikkatli incelemeniz gerekir bence

 26. gizem 19 Temmuz 2008

  akrep burcununun özelliklerini gerçektende doğru anlatmışlar ama burda nie yengeç burcu yok???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.