Press "Enter" to skip to content

Arkadaşlar yorumlarınızda resminiz görünsün

Reklamlar
Reklamlar

Arkadaşlar burada yaklaşık olarak 3-4 senedir sizlerle beraberiz ve güzel bir ortam oluşturduk. Yorumlar yazıyorsunuz tartışıyorsunuz ve bazende arkadaşlarınıza buradan mesajlar yolluyorsunuz. Yorum yazarken sol tarafta size ait otomatik resimler görünüyordur farketmişsinizdir.

İşte burada yazacaklarıma dikkat edin. Şu siteye girerek eğer kayıt olur ve resminizi yüklerseniz artık yorum yaparken o resimdeki eklediğiniz resim yorumlarınızda görünecek. Kısaca yorum yaparken birbirinizin resimlerinede bakma imkanına sahip olacaksınız.

Reklamlar

Yani gravatar.com sitesine girerek resminizi yükleyin ve bundan sonra buraya yazı yazdığınızda o resminiz görünsün. Böylelikle birbirimizi daha iyi tanımış oluruz değil mi arkadaşlar. Hadi herkes bu siteye girip resimlerini yüklesinler ve büyük bir arkadaş listesi oluşturalım..

Şimdi size Gravatar.com Sitesine resim nasıl eklenir onu anlatacağım. Dikkatlice okuyup uygulayın arkadaşlar;

1–Yapmamız gereken sign up yani kayıt olmak bunun sayfadaki sign up yazan kısma tıklıyoruz. Sağ üst kısımda.

2–Daha sonra açıklan pencereden bizim email girmemizi istiyor. Bu kısım önemli çünkü web sitelerinde yorum yaptığımızda eğer bu mail ile kayıtlı isek resmimiz sitenin yorum kısmında görülecektir.

Görmüş olduğunuz üzere emaili yazdıktan sonra bir confirmation mail yani onay maili gönderilecektir bu maildeki linke tıkladığınızda sizden yukardaki resimdeki bilgileri girmenizi isteyecektir. Bu kısımda sadece rakamlardan oluşan bir şifre kullanmayınız rakam ve karakterlerden oluşan bir şifre password kullanmanızı tavsiye ediyorum. Aynı zamanda benim yaptığım gibi editor gibi bir kullanıcı adı seçmeyiniz çünkü bu tip nicknameler zaten alınmıştır.

Signup kayıt tuşuna bastıktan sonra bir sonraki pencere açılacaktır.

3– Alltaki resimde şu anda bir resim yüklemediğiniz ve yüklemek için add one by clicking here ! yazısını tıklamanız gerektiği söylemektedir. Burda üsteki add a new one başka bir mail adresi seçmenizi yada eklemenizi değiştirmeniz için oraya tıklamanız gerektiğini söylemektedir. Biz aşağıdaki add one yazısına tıklıyoruz.

4. Tıkladıktan sonra aşağıdaki pencereyle karşılaşıyoruz..

Bu pencerede resmimizi yükleyeceğimiz yeri seçiyoruz. Bunun için en üste bilgisayarımızdan altında internetteki bir yerden yada wordpress.com sitesinden seçebileceğimizi belirtmektedir. Biz bilgisayarımızdan yükleme yapacağımız için en yukardaki bilgisayar resmine tıklıyoruz. Karşımıza başka bir pencere çıkıyor.

5–Browse yazan tuşa tıklayıp resmimizin konumunu belirttikten sonra next tuşuna tıklıyoruz.

6–Görmüş olduğunuz resmi editor@fizikogretmeni.com için belirledim. Crop yani kesme yapmak için mouse ile soldaki büyük resimde bölge belirliyoruz.

7–Belirledikten sonra bizim resmimizin türünün ne olduğunu soruyor. Burada G PG R X harfleri resmin özelliğiniz belirtiyor. Eğer resminiz herkesin izleyebileceği uygun bir resim ise G ye tıklıyorsunuz.

8–Tıkladıktan sonra artık sizi son sayfaya yönlendime yapıyor. Artık işleminiz tamamlanmıştır. Bundan sonra bir sitede editor@fizikogretmeni.com emailin kullanarak yorum yapacak olursam. Yukarıdaki resim görülecektir. İsterseniz ek resimler ekleyip eklediklerinizden birini seçip diğerlerin yedekte bırakabilirsiniz.
Sağlıcakla…

Resmin nasıl ekleneceği konusunda tugbam.com sitesine yardımcı olan fiziogretmeni.com sitesine teşekkür ederiz.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

4 Comments

 1. Sanane 20 Aralık 2011

  Thankyou

 2. Tugba Post author | 12 Haziran 2010

  Arkadaş burası reklam yeri değil zaten bunun gibi bloglara linkinizi ekleyerek sitenize zarar verirsiniz benden söylemesi.

 3. Sohbet 30 Mayıs 2010

  emeğinize sağlık güzel bir paylaşım..

 4. notebook tamiri 17 Mayıs 2010

  Elinize sağlık güzel paylaşım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.