Press "Enter" to skip to content

Emekli Maaşlarına 80 ile 91 TL Arasında Zam Yapıldı

Reklamlar
Reklamlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan emekli maaşlarına yıllık 80 ile 90 Tl arasında zaman yapılacağını açıkladı. Emeklilerin bu durumdan memnunmu yoksa memnun değilmi olacaklarını yorumlarınızdan anlayacağınız artık. Bence emekli maaşlarına dünyanın küresel krizde olduğu bu zamanlarda bu şekilde arttırılıyor olması çok iyi. İşte o Açıklama;

İşte Erdoğan’ın konuşması: Önümüzdeki yıl 1 Ocak’tan itibaren, 2010’da olduğu gibi düşük aylık alanlara daha yüksek oranda artış için Ocak ayında en düşük aylıklara, en az 60 TL olmak üzere, artı yüzde 4 oranında artış yapıyoruz.

Reklamlar

İlk altı ayda enflasyona bakılmadan,enflasyondüşük oranda çıksa dahi yüzde 4 oranındaki artış geçerlidir.

2011 yılının tamamındaemekliaylıklarını yüzde 21 ila yüzde 4 oranında artırıyoruz.

Rakamsal olark söylersek, en düşük emekli aylıklarına yıllık 80 ila 91 lira arasında artış sağlıyoruz. En düşük aylık alan Bağkurtarımemeklimizin aylığı ocak ayında 371 liradan 434 liraya, temmuz ayında ise 451 liraya çıkıyor. Yani 80 lira, bir başka deyişle yıllık yüzde 21 artış yapmış oluyoruz.

SSK tarım emeklimizin en düşük aylığı 492 liradan, ocak ayında 555 liraya, temmuz ayı artışıyla birlikte 577 liraya ulaşıyor. Yıllık 85 lira artıyor.

Bağkur esnaf emeklisi aylığı Ocak ayında 511 liradan, 574 liraya, temmuz ayından itibaren 597 liraya ulaşıyor.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.