Press "Enter" to skip to content

Muğla üniversitesi

Reklamlar
Reklamlar

Muğla Üniversitesi – Yazan: Admin, Kategori: üniversiteler, Konu: Muğla merkezinda barınma ve yiyeceklerinde karşılandığı özel ve devlet yurtları bulunmaktadır. Ben kendimde bu Üniversiteden mezun oldum ve çok güzel bir şehirde okuyacaksınız.

Muğla Üniversitesi, 3 Temmuz 1992 tarihinde 3837 sayılı Kanun ile Muğla’da kurulmuş olan devlet üniversitesidir.

Reklamlar

Üniversitenin kuruluşunda Fen-Edebiyat, Su Ürünleri Teknik Eğitim ve İktisadî ve İdari Bilimler Fakülteleri, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu yer almıştır.

122 bölüm/program, 32 ana bilim dalında 22000 öğrenciye; 800 öğretim elemanı ve 600’e yaklaşan idarî personel ile eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir.

Şehir : Muğla

Telefon No : 0 252 212 40 02 (3 Hat)

Web Adresi : www.mu.edu.tr

1992 yılında kuruldu.

Yerleşim: Merkeze 3 km uzaklıkta. ilçe merkezlerinde de meslek yüksekokulları bulunuyor.

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 8 fakülte, 4 yüksekokul, 10 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 10 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Üniversitenin Merkez Kampüsü’nde Yurtkur tarafından işletilen 1 351 kız, 1 012 erkek öğrenci kapasiteli yurtlar var.

Beslenme: Üniversite mutfağı aynı anda 5 000 kişiye yemek çıkarabilecek kapasiteye sahip. Ayrıca 1 000 kişinin yararlanabileceği merkezi kafeteryası da var. Tüm fakülte ve yüksekokullarda kafeteryalar mevcut.

Teknoloji: Tüm öğretim üyeleri kendilerine verilen login adresi üzerinden, öğrenciler de laboratuvar ve merkezi kütüphane aracılığıyla internet hizmetlerinden yararlanabiliyor. Toplam 790 adet bilgisayar var.

Sağlık hizmetleri: Öğrencilerin muayene ve tedavileri Mediko-Sosyal Merkezi tarafından yapılıyor.

Spor tesisleri:Üniversitede 1 spor salonu, 1 badminton sahası, 3 basketbol sahası, 1 futbol sahası, 1 hentbol sahası, 2 tenis kortu, 3 voleybol sahası bulunuyor.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.