Press "Enter" to skip to content

Acun Ilıcalı Survivor Yarışması Yüzünden Uyarı Aldı

Reklamlar
Reklamlar

Acun Ilıcalı Survivor Yarışması Yüzünden Uyarı Aldı – RTÜK Acun Ilıcalının sunduğu ve Show TV kanalında yayınlanan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında aşırı reklam yayınlanmasına uyarı cezası verdi.

Show TV’de geçtiğimiz günlerde final yapan yarışma programı “Survivor Ünlüler-Gönüllüler”de çok sayıda reklam yayınlanması Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) dikkatini çekti.
İzleyici şikâyetlerini de dikkate alan RTÜK, programdaki reklamların çokluğu sebebiyle kanala uyarı cezasının verilmesini kararlaştırdı.

Reklamlar

Aynı ihlalin tekrarı halinde ise kanala para cezası uygulanacak. RTÜK uzmanları tarafından hazırlanan raporda, programın RTÜK Kanunu’nun “Ürün Yerleştirme” başlıklı 13. maddesinin 3. fıkrasında yer alan, “Ürün yerleştirmenin, medya hizmet sağlayıcının editoryal bağımsızlığını ve sorumluluğunu etkilemesine izin verilmez.

Ürün yerleştirmede, ürün veya hizmetlerin kiralanması veya satın alınması doğrudan teşvik edilemez ve ürüne aşırı vurgu yapılamaz. İzleyiciler, programın başında sonunda ve reklam arası sonrasında program başladığında, ürün yerleştirmenin varlığı hakkında açıkça bilgilendirilir.” ilkesinin ihlal edildiği görüşlerine yer verildi.

Milliyet

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.