Press "Enter" to skip to content

Böbreğinden Bu Kadar Taş Çıktı

Reklamlar
Reklamlar

Böbreğinden Bu Kadar Taş Çıktı – Bu haberi okuyunca acayip güleceksiniz çünkü bir adamın böbreği neredeyse taş imal etmiş. İşte haberin ayrıntıları;

Yaklaşık 20 yıldır böbrek ağrısı çeken hastanın böbreğinden çıkan taşlar doktorları hayrete düşürdü.

Reklamlar

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde yapılan ve 2,5 saat süren kapalı yöntem ameliyatta doktorlar, taşları 1 santimetrelik delikten çıkarmayı başardı.

Ameliyattan hemen sonra ağrılarından kurtulmuş şekilde ayağa kalkan 61 yaşındaki Mehmet Karaman’ın böbreğinden çıkan taşlar, doktorları da hayrete düşürüdü. Opr. Dr. İlker Çomez, 17 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir duruma şahit olduğunu belirterek, “Hastamızın ikinci ameliyatı, daha önce sağ taraftan bir ameliyat geçirmiş. Şimdi de biz sol tarafından, kapalı yöntemle 285 adet taş çıkardık. Hastamız, sadece bir gün geçmesine rağmen evine gidecek durumda. Bir sonraki ameliyatı ise kendisinin istemesi halinde 20-25 gün sonra yapabiliriz. Hastamızın böbrekleri, normal bir kişininkine göre farklı olduğu için çok sayıda taş barındırıyor. Bu sonuç, bilimsel açıdan özellik taşıyor. Hastamızın sağ tarafında da en az bu kadar taş olduğunu tahmin ediyoruz. Bu da iki böbreğinden toplam 600 taş çıkması demektir ve bir rekordur.” dedi.
Taşları ve kendisini merak edenlerin, hastanedeki odasına gelerek tek tek saydığını anlatan Karaman ise, “Bu rahatsızlık 20 senedir devam ediyor. Daha önce bir ameliyat olmuştum, şimdi sol böbreğimdeki taşları aldırdım. Ameliyattan sonra görünce çok şaşırdım. Diğer böbreğimden de ameliyat olacağım. İnşallah bu taşlar değerlidir de bize de faydası olur.” şeklinde konuştu.

SamanyoluHaber

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.