CHP’nin Yardım Paketinden Çıkanlar

Reklamlar
Reklamlar

CHP’nin Yardım Paketinden Çıkanlar – CHP köylere yardım paketi yolladı ama paketi açanlar için içinde birde sürpriz vardı. İşte samanyolu haberde yayınlanan o haberin ayrıntıları;

Seçime 2 gün kala CHP köylere yardım paketi dağıttı; halk tepkisini böyle dile getirdi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan gıda ve kömür yardımlarını ‘sadaka kültürü’ olarak değerlendiren CHP’nin Zonguldak ve köylerinde çeşitli gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri dağıttığı ortaya çıktı.

Reklamlar

Zonguldak’ın Keller köyü sakinleri,CHP1. sıra milletvekili adayı Mehmet Haberal’in broşürlerinin de içinde yer aldığı yardım paketlerinin dağıtılmasına tepki gösterdi.

Karaman beldesine bağlı Keller köyü sakinleri, seçime az bir süre kalması ile CHP’li partililerin yardım paketleri dağıtmasını eleştirdi. Sadakanın fakirlere verildiğini belirten köylüler, Mehmet Haberal’in yardım paketlerinin liste ile belirlenen maddi durumu iyi olan sakinlere dağıtıldığını ileri sürdü.

YARDIM PAKETİNİN İÇİNDEN HABERAL’IN BROŞÜRÜ ÇIKTI

Evine yardım paketi gelen vatandaşlardan Sabahattin Bozdoğan, “Makarna, un, yağ, toz şeker, salça, kuru fasulye, çikolata ve makarna gibi gıdaların arasındanErgenekonsanığı Mehmet Haberal’in broşürü çıktı. AK Parti’yiRamazanayında gıda yardımı yapıyor diye eleştirenler, şimdi de seçime günler kala kendileri yardım yapıyor” eleştirisinde bulundu.

Bozdoğan, CHP’lilerin kapısına bıraktığı yardım kolisini, geri teslim etmeyi bile düşündüğünü söyledi.

Öte yandan köyde yaşayan ve esnaflık yapan Mehmet Dökel de, “Ramazan ayında yardım yapanlara tepki gösterenler şimdi kendileri yardım yapıyorlar. Ben köyün Çavuşlar mahallesinde oturuyorum. Dün akşam bizim köye gelip, ellerinde listelerle belli noktalara kumanyalar dağıtıldı. Köy halkı olarak biz bu işten çok rahatsız oluyoruz. Çünkü Ramazan ayında devlet halka kumanya dağıtırkenAK Partikumanya dağıtıyor diye bağıranlar şu anda seçime 3 gün kala niye halkın duygusuyla oynayıp kumanya bırakıyor. Muhtarın bu işten haberi bile yok. Üstelik belirli noktalara ve ihtiyacı olmayanlara dağıtılıyor. İnsanları rencide ediyor. Köy halkı bundan rahatsız, sadaka fakire dağıtılır, bunlar fakire de dağıtmıyor” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Evine kumanya bırakılanlardan Ziya Çevik isimli vatandaş da, şunları söyledi: “Bunu CHP bırakmış. Dün ikindi vaktinden sonra bırakmışlar. Bildiğim kadarıyla bu köyden 15 kişiye bırakmışlar. Birçok evde var” dedi.

Samanyolu Haber

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş