Emtia Fiyatları Düşüyor

Reklamlar
Reklamlar

Emtia Fiyatları Düşüyor – Emtia Fiyatları düşmeye devam ediyor bunun sebebide sanırım Amerikanın kredi notundaki düşüş gösterilebilir.

Emtia fiyatları, ABD’nin not indiriminin ekonomik yavaşlamayı destekleyeceği endişeleri ile düşüyor.

Emtia fiyatları, ABD’nin kredi notunun indirilmesinin ekonomik yavaşlamayı destekleyeceği ve bunun da talebi düşüreceği endişeleri ile, geçen haftaki son üç ayın en hızlı haftalık kaybını genişletti. Altın ise yatırımcıların güvenli liman arayışının sonucu rekor seviyelere yükseldi.

Reklamlar

24 emtianın fiyatlarını izleyen Standard & Poor’s GSCI Spor Endeksi yüzde 2.2 düşerek 631.69 puana kadar indikten sonra biraz toparlandı ve Londra saati ile 08:12’de 638.58’e geldi. Endeks geçen hafta yüzde 5.9 ile Mayıs ayının başından bu yana en hızlı haftalık düşüşünü gerçekleştirdi. Ham petrol fiyatları, yüzde 4.2’lik düşüşle emtia grubuna gelen satışlara öncülük etti. Spot altın ise yüzde 3.1’lik güçlü bir yükseliş gerçekleştirdi.

G7 ülkeleri, ABD’nin not indiriminin ardından, finans piyasalarında istikrar sağlayabilmek için gereken her adımı atacaklarını kaydetti. Politika yapıcılar haftasonu, hali hazırda 26 Temmuz’dan bu yana küresel hisse senetlerinde yaklaşık 5.4 triyon değer kaybına yol açan güven bunalımını gidermek için acil telekonferans gerçekleştirdi. Avrupa Merkez Bankası ise borç sorununun yayılmasını önlemek amacıyla İtalyan ve İspanyol tahvillerinin satın alınacağı yönünde işaret verdi.

Bloomberg HT

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş