Press "Enter" to skip to content

Erol Tokatlı Toprağa Verildi

Reklamlar
Reklamlar

Erol Tokatlı Toprağa Verildi – Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden gazeteci Erol Tokatlı’nın cenazesi, Mersin’in Tarsus ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Erol Tokatlı’nın (70) cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumundan alınarak Tarsus Şehir Mezarlığı’na getirildi.

Medya Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İsa Aydın, cenaze namazı öncesinde Erol Tokatlı’nın Tarsus sevdalısı bir gazeteci olduğunu ifade ederek, bu nedenle Eshab-ı Kehf yanındaki hatıra ormanına adının verildiğini söyledi.

Reklamlar

Müftü Abdulkerim Akbaba tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Eshab’ı Kehf Mezarlığı’na getirilen Tokatlı’nın cenazesi, eşi Refika Tokatlı’nın mezarının yanına defnedildi. Tokatlı’nın 50 yıl kullandığı daktilosu ise vasiyeti üzerine meslektaşları tarafından mezarının başına yerleştirildi.

Törene, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Adana Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Mersin Sonhaber gazetesinde meslek yaşamına başlayan Erol Tokatlı, Yeni Mersin, Son Havadis ve Özgörü gazetelerinde muhabirlik, yaklaşık 20 yıldır da Mersin’de yayınlanan İçel Ekspres gazetesinin ilçe temsilciliğini yürütüyordu

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.