Komutanların Yerlerine Kimler Geçecek Olası isimler

Reklamlar
Reklamlar

Komutanların Yerlerine Kimler Geçecek Olası isimler – İstifa depreminden sonra herkes artık bu soruyu soruyor. Kimler yerlerine geçecek?

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI: TSK bünyesindeki en kıdemli orgeneralKara KuvvetleriKomutanlığı’na atanıyor. Şu anda TSK’daki en kıdemli orgeneral Necdet Özel’den sonra EDOK Komutanı Org. Saldıray Berk. Erzincan merkezliErgenekonSoruşturması’nın bir numaralı sanığı Org. Berk, kadrosuzluk nedeniyle bu yılemekliolacaktı. Ancak Koşaner’in emekliliğini istemesi nedeniyle kadro açıldı. Ancak hükümetin Org. Berk’in atanmasına sıcak bakmayacağı belirtiliyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanabilecek diğer isimler iseGenelkurmayİkinci Başkanı Aslan Güner ya da Birinci Ordu Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI:Hava KuvvetleriKomutanı Org. Hasan Aksay’ın görev süresi bu yıl doluyordu. Ancak yerine atanması beklenen Org. Bilgin Balanlı’nın tutuklanması nedeniyle görev süresinin bir yıl uzatılabileceği gündeme gelmişti. Terfi sırasında olan tek isim Korg. Mehmet Erten’in doğrudan kuvvet komutanlığına atacağı belirtildi.

Reklamlar

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI: Yerine Donanma Komutanı Ora. Murat Emin Bilgel’in gelmesi bekleniyor.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI: Teamül gereği Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinden bir orgeneral atanıyor. Org. Özel’den boşalacak Jandarma Genel Komutanlığı’na Genelkurmay 2. Başkanı Org. Aslan Güner ve Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Org. Bekir Kalyoncu ismi ön plana çıkıyor. Hükümet Güner’e vize vermemişti. Kalyoncu tercih edilmezse Org. Yalçın Ataman’a da şans doğuyor.

SABAH GAZETESİ

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş