Press "Enter" to skip to content

Kuveyt Türk Somaliye 1 Milyon TL Bağışladı

Reklamlar
Reklamlar

Kuveyt Türk Somaliye 1 Milyon TL Bağışladı – Oruçlu olduğumuz şu günlerde bizlere bir ders niteliğinde olacak Somalili Müslüman kardeşlerimizin açlıkla boğuşmaları bizlere ders oluyor.

Kuveyt Türk, personel ve müşterileri arasında başlattığı yardım kampanyasının yanı sıra kurum olarak da 1 milyon lira yardımda bulundu.

Kuveyt Türk’ten yapılan açıklamaya göre, Somali’de yaşanan açlık ve kıtlığın gündeme gelmesinden sonra çalışanlar ve müşteriler nezdinde başlattıkları yardım kampanyasının ardından banka olarak da bir bağışta bulunma kararı alındığı belirtildi.

Reklamlar

Açıklamada, bu doğrultuda Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda bölgeye ulaştırılacak yardıma katkıda bulunmak amacıyla 1 milyon lira nakdi yardımın Somali ve açlıkla mücadele eden Afrika’nın diğer bölgelerine ulaştırılmak üzere ilgili hesaba aktarıldığı kaydedildi.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, Somali halkının yaşadığı açlık ve yoksulluğun giderilmesine bir nebze de olsa katkı sağlamış olmanın üzüntülerini az da olsa hafiflettiğini belirterek, şunları ifade etti:

”Tarihinin en zor günlerini yaşayan bölge bugün büyük bir açlık ve sefalet yaşıyorlar. Yüzyılımızın en büyük kuraklığını yaşayan bölgede milyonlarca insan açlık ve buna bağlı ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda. Geleneklerimizde de olan yardımlaşma ve paylaşmayı bu sefer Somali ve civar bölgedeki felaketzedeler için gerçekleştiriyoruz. Onların dramına kayıtsız kalmayarak, bilhassa ramazan gibi bir rahmet ve bereket ayında onların yardımına koşuyoruz.”

Haber7

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.