Milliyet ve Vatan Kime Satıldı

Reklamlar
Reklamlar

Milliyet ve Vatan Kime Satıldı – Milliyet ve vatan gazetelerini Beşiktaş klubü başkanı Yıldırım Demirören ve Karacan Grubuna satıldı.

Doğan Grubu’nun ‘yılan hikâyesine’ dönen satışında yeni bir iddia gündemde.. Geçen yılın sonunda başlayan ve artık yılına hikayesine dönen satışla ilgili sayısız iddia gündeme geldi. Doğan Grubu her haberden sonra açıklama yaparak satışı yalanladı..

MİLLİYET VE VATAN SATILDI
Bu kez iddianın sahibi A Haber’in genel müdürü Erdoğan Aktaş.. Aktaş bugün twitter’daki hesabından Milliyet ve Vatan gazetesinin satıldığını duyurdu. Aktaş, “A Haber’den son dakika özel haber bombası. Milliyet ve Vatan Gazetesi Demirören-Karacan ortaklığına satıldı.” diye bir tweet girdi..

Reklamlar

DEMİRÖREN SATIŞI DOĞRULADI
İddiaya Doğan Grubu’ndan henüz açıklama gelmedi. Ancak Yıldırım Demirören, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Demirören ve Karacan ortaklığı DYH ile Milliyet ve Vatan’ı alma konusunda anlaştı”.

SATIŞA NE KADAR ÖDENDİ
Anlaşma uyarınca Milliyet 47.96, Vatan 28 milyon dolara satılacak. Açıklamanın ardından Doğan Gazetecilik hisseleri yüzde 13.8, Doğan Yayın Holding hisseleri ise yüzde 4.47 primli işlem görüyor.

ORTAKLARDAN BİRİ ESKİ SAHİP
Karacanlar Milliyet gazetesinin eski sahipleri.. Milliyet gazetesi kurucusu Ali Naci Karacan’ın torunu gazetenin sahibi Ercüment Karacan’ın oğlu Ali Karacan’ın Milliyet’i dış kaynak desteğiyle almak istediği daha önce de medyada yankı bulmuştu..Karacanlar – Milliyet flörtünden sonuç çıkmamıştı.. Demirörenler ise gaz sektöründe uzun yıllardır Türkiye’nin lider firmalarından.. Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören aynı zamanda Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Başkanı..

Doğan Grubu, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na şu açıklamayı gönderdi;

İŞTE MİLLİYET VE VATAN’IN SATIŞ RAKAMI
‘Finansal Duran Varlık ve Maddi Olmayan Duran Varlık Satışı Hakkında.

Şirketimiz bünyesinde yayınlanmakta olan Milliyet Gazetesi’ne ait tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarının (www.milliyet.com.tr) KDV dahil 47.960.000,-ABD Doları bedel üzerinden; Şirketimizin 129.000.000,-TL sermayesinde %99,99 oranında pay sahibi olduğu ve bünyesinde Vatan Gazetesi’nin tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarını barındıran Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık A.Ş.’de sahip olduğumuz beheri 100,-TL nominal değerli 1.289.996 adet hisse senetlerinin tamamının 26.000.000,-ABD Doları bedel üzerinden, Demirören ve Karacan Grubu’nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.’ye satışı konusunda, bu akşam Şirketimiz ile DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. arasında genel esaslarda mutabakat sağlanmıştır. Hisse devir sözleşmesinin imzalanmasını takiben ayrıca detaylı açıklama yapılacaktır.’

Ensonhaber

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş