Press "Enter" to skip to content

New York Times Türkiyeyi Övdü

Reklamlar
Reklamlar

New York Times Türkiyeyi Övdü – New York Times Gazetesi Türkiye hakkında ve Ahmet Davutoğlu hakkında öyle övgü dolu sözler kullandıki sizlerle paylaşalım istedik.

New York Times gazetesi,Türkiyegibi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da farklı kutuplar arasında kalmasına rağmen krizleri yönetmeyi başarıp yeni ilişkiler kurduğunu belirterek, “Eğer krizi fırsata dönüştüren biri varsa o da Davutoğlu” diye yazdı.

Gazetenin internet sitesinde Scott Malcomson imzayla yayınlanan yazıda, Libya’nın Misrata kentindeki yaralıları çıkarmak için gemi gönderebilen ülkenin Türkiye olduğu hatırlatıldıktan sonra, “Peki hangi ülke aynı anda hem Kaddafi’nin iktidarı bırakmasını isteyip hem de Trablus’ta hala çok aktif bir elçiliği açık tutabiliyor? Yine Türkiye” denildi.

Reklamlar

Önceki hafta üç muhabirin yine Türkiye tarafından kurtarıldığını hatırlatan gazete, “Hangi ülke (ve önemli bir NATO ülkesi) NATO’nun Libya’ya karşı operasyon yapmasına kesinlikle karşı çıkıp sonra da buna katıldı? Yine Türkiye” diye yazdı.

New York Times, “Türkiye’ye dikkat başlıklı” yazıda, Türkiye’nin aynı ayda hem içerde hem dışarıda olabildiğini, ama hiçbir zaman merkezde olmamasına rağmen her zaman her yerde var olabildiğini kaydederek şöyle devam etti:

“Recep Tayyip Erdoğan hükümeti birkaç yıl önce Suriye’ye karşı yepyeni adımlar attı. Türkiye-Suriye ilişkileri şimdi çok iyi. Ama Davutoğlu, Devlet Başkanı Beşşar Esad’la çelişme pahasına reform çağrısında bulunarak, Suriye halkının isyanının mutsuz bir halkın meşru tepkisi olduğunu söyleyebiliyor. Bugün Trablus’ta Kaddafi’yi eleştirebilmek açıkça bir risk. Ama Türkiye aynı anda her iki tarafı da idare edebiliyor. Bazen Türkiye gibi ülkelere ihtiyaç var.”

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.