Polislere yönelik ikinci operasyon başladı

Reklamlar
Reklamlar

Polislere yönelik ikinci operasyon başladı – Fuat Avni yine bildi çünkü akşam saatlerinde yarın operasyon yapılacak demişti ve dediği gibi de oldu.

operasyonİstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan ekipler, saat 06.30’da belirlenen adreslere çıkış yaptı. 13 ilde eş zamanlı operasyonda 33 gözaltı var…

Reklamlar

Operasyon düzenlenen adreslerden biri de Seyrantepe’deki polis lojmanları oldu. Ekipler, buradaki adrese 2 araçla geldi. Bu arada Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de çevik kuvvet ekiplerinin önlem alındığı belirtildi. Operasyona ilişkin bilgi verilmedi.
Bir şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi

Gözaltına alınan bir kişi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Çevik kuvvet polisinin hastane önünde güvenlik önlemi aldığı görüldü. Sağlık kontrolü sonrası gözaltına alınan şahıs kameralara doğru, “Gecemi gündüzüme kattım. Çalıştım. Sonuç bu” dedi.

OPERASYONU İLK OLARAK HÜKÜMETE YAKIN SİTELER DUYURMUŞTU
Twitter’daki @GizliArşiv isimli hesaptan geçen akşam atılan Tweet’lerde yeni operasyonun geldiği duyurulmuştu. Bu hesaptan kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerin yer aldığı isim listesi paylaşılmıştı. Gözaltına alınacak isimlerin söz konusu sitelerden duyurulması, akıllara “Kimin ne zaman gözaltına alınıp tutuklanacağını nereden biliyorlar?” sorusunu getirmişti.

Kamuoyu, polislere sahur vaktinde yapılan operasyonu ilk olarak Twitter’dan öğrenmişti. Söz konusu operasyon ilk olarak saatler öncesinden Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Danışmanı Şenol Kazancı’ya ait olduğu iddia edilen “Beyefendi-@DERİN MİLLET “ Twitter hesabı paylaşmıştı. Akşam saat 19.00 civarında atılan tweetlerde gece yarısı ve sabaha karşı polislere yönelik operasyon yapılacağı iddiası yer almıştı. Ardından polisler, terör örgütü üyelerine bile yapılmayan bir muamele ile sahur vakti gözaltına alındı. Şu an ise yine Twitter üzerinden ikinci bir operasyonun yapılacağı dillendirilmişti. Bu durum, operasyonların hukuki olmaktan ziyade siyasi olduğu yorumlarına sebep olmuştu.

Samanyolu Haber

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş