Press "Enter" to skip to content

Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması

Reklamlar
Reklamlar

Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılmasında Anlaşıldı – Emekli olmak isteyenlere müjde
Borcundan dolayı emekli olamayan vatandaşı sevindirecek haber…
06.04.2011 Çarşamba

Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından Torba Yasa ile yeniden yapılandırılan prim borçları ile ilgili sigortalı ve işverenlere ödeme kolaylığı sağlamak üzere Ziraat Bankası ile protokol imzaladığı bildirildi.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner, yürürlüğe giren ve kamuoyunda torba yasa olarak bilinen kanun kapsamında SGK’ya borcundan dolayı emekli olmayan sigortalı veya işverenlere yönelik yeniden yapılandırma imkanı sağlandığını hatırlattı.

Reklamlar

Yeniden yapılandırma yapmak isteyenler için SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle sicili bozuk olanların dahi 60 aya kadar varan sürelerle kredi kullanarak emekli olabilme imkanına kavuşacağını kaydeden Çalışkaner, “Borcundan dolayı emekli olamayan esnaflarımız Odamıza gelerek ayrıntılı bilgi alabileceklerdir. Torba yasa ile 31 Aralık 2010 tarihi öncesine ait borçlar yeniden yapılandırıldı. Ziraat Bankası 60 aya varan vade seçenekleri ile yüzde 0.79 faiz oranıyla kullanılabilecek krediden sigortalılar ve işverenlerin yanında esnaf ve sanatkarlar ile çiftçiler de yararlanabilecek. Kredi kullanarak borcunu ödeyen şartları tutan kişilere emekli aylıkları bağlanacak, bankada maaştan kesinti yapacak” dedi.

Çalışkaner, borç yapılandırmasına başvuruların 02 Mayıs 2011 tarihinde sona ereceğini de hatırlattı.

Samanyolu Haber

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.