Ülker Doğan Medya’yı Satın Aldımı

Reklamlar
Reklamlar

Ülker Doğan Medya’yı Satın Aldı mı – Ülker grubu Doğan Medya’yı satın aldı iddiası – Sosyal paylaşım sitesi twitter’da da yer alan iddialara göre satış sözleşmeleri hazırlanıyor.

Milliyet, Hürriyet, CNN Türk, Posta ve Kanal D’nin Ülker Grubuna resmen satıldığı iddia ediliyor.

Reklamlar

Uzun süredir Aydın Doğan’ın medyadan çekileceği yönünde dolaşan söylentiler gerçek oldu.

TÜM MEDYA GRUBU ÜLKER’İN OLDU
İddialara göre Aydın Doğan neredeyse tüm medya grubunu Ülker Grubu’na sattı.

Uzun süren pazarlıklar sırasında Hürriyet’i vermemek için direnen Aydın Doğan sonunda Hürriyet’i satmayı da kabul etti.

Ülker Grubu’nun Medya Grup Başkanlığı’na ya da Milliyet veya Hürriyet’in başına Fehmi Koru’yu getireceği iddia edildi.

KKR CO’NUN TÜRKİYE AŞKI
Doğan Grubu gazetelerinin Ülker ortaklığındaki KKR’ye satıldığı iddiası sonrası gözler çok uluslu şirket KKR Co.’ya çevrildi.

KKR CO DAHA ÖNCE AÇIKLAMIŞTI
Doğan Grubu’nun kısa listeye kalan üç talibinden biri olan ABD’li sermaye girişimi KKR Co., satın alma ihalesinden önce Yıldız Holding’le birlikte teklif verebileceğini açıklamıştı. Doğan Yayın Holding’in Hürriyet Gazetecilik dışında kalan bazı varlıklarının satışı için oluşturulan kısa listesinde Texas Pacific group (TPG), KKR Co. ve Time Warner Group yer alıyordu.

Uzmanlar satış gerçekleşmeden önce KKR Co., DYH ihalesine girerken ortak olarak Yıldız Holding’i dahil edebileceğini duyurmuştu.

UN RO RO’YU DA SATIN ALMIŞTI
UN Ro-Ro’yu da almıştı ABD’li yatırım şirketi Kohlberg Kravis Robert (KKR), 4 yıl önce Dönemin Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) tarafından kurulan UN Ro-Ro şirketini satın almıştı.Tır taşımacılığı yapan UN Ro-Ro için KKR, 910 milyon avroluk ödeme yapmıştı. UND, UND Deniz adında yeni bir Ro-Ro şirketi kurdu. Ancak KKR’nin UN Ro-Ro’su ile rekabette başarılı olamadı. Bunun ardından yönetim istifa etti.

EnsonHaber

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş