Volkswagen Türkiyede Üretim Yapacak

Reklamlar
Reklamlar

Volkswagen Türkiyede Üretim Yapacak – Vaybe habere bakın Volkswagen üretim yapmak için Türkiyeyi seçmiş. Seçimden önce bu çok güzel bir haber. İşte ayrıntılar;

Ferit Şahenk, Volkswagen’in Türkiye’de üretime geleceğini açıkladı. Şahenk, hem Volkswagen’in Türkiye yatırımı hem de Türk malı otomobil hakkında konuştu.

Reklamlar

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, hem Volkswagen’in Türkiye yatırımı hem de Türk malı otomobil hakkında konuştu.

Türkiye distribütörü oldukları Volkswagen (VW) grubunun Türkiye’de üretime geleceğini belirten Şahenk, “Gelmeleri lazım artık. Türkiye belirli bir büyüklükte olduğu için, dış ticaret anlamında bir yerlere geldiği için Türkiye’yi artık görmemelerinin imkânı yok” dedi.

VW’nin Türkiye’de yatırıma gelmesi için Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’da kısa bir süre önce çağrı yapmıştı.

Önceki gün TRT Haber’de konuşan Şahenk, Türkiye’de otomotiv sektörünün çok yol katettiğini belirterek, Türk malı otomobil için ise “Neden Türkiye’de bir marka çıkmasın? Bir memleket projesi lazım. Gerekiyorsa herkesin buna katkıda bulunması lazım” yorumunu yaptı. Şahenk’in adı daha önce Türk malı otomobili Türkiye’de geliştirebilecek kişilerin arasında yer almıştı.

Haber7

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş