Yola düşen 7 bin TL’ye Kimse el Sürmedi

Reklamlar
Reklamlar

Yola düşen 7 bin TL’ye Kimse el Sürmedi – Adana’da genç muhasebecinin düşürdüğü 7 bin 520 lira vatandaşlarca bulunup üstü fark edilmesin diye torbayla kapatılarak polis aracılığıyla sahibine iade edildi.

Genç kız, Vali Yolu Caddesi’nde cebindeki paranın 7 bin 520 lirasını düşürdü. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddede parayı düşüren A.Ş., bunu bankaya gittiğinde fark etti. Bu sırada yola düşen parayı gören vatandaşlar ile yol çalışması yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ve Yol Müdürlüğü çalışanları, polise haber verdi. Parayı bulan vatandaşlarla, belediye çalışanları, tomar halinde buldukları parayı başkasının da fark etmemesi için üzerini çimento torbasıyla kapatıp, polisin gelmesini bekledi, polis gelene kadar paranın başında bekledi.

Davşan’ın durumu bildirdiği polis ekipleri, çevredeki vatandaşlarla konuşup paranın sahibine ulaşmaya çalıştı. Bu sırada, bankaya parayı yatırmaya gittiğinde, düşürdüğünü fark eden özel hastanenin muhasebe görevlisi genç kadın A.Ş. ise geçtiği güzergahı kontrol ederken polis ekipleri ile karşılaştı. Araştırmada A.Ş’nin düşürdüğü tespit edilen para, polis tarafından kendisine teslim edildi.

Reklamlar

ASKİ’de taşeron firmada güvenlik görevlisi olarak çalışan Davşan ise yaptığı açıklamada, parayı görünce kimse almasın diye üzerine bir kağıt ile kapatıp polisi aradığını anlatarak, ”Polis gelen kadar paranın başında bekledim. Bir an bile olsun parayı almak aklımın ucundan geçmedi” dedi.

Bu arada çalışma arkadaşları Davşan’ı, sergilediği örnek davranışından dolayı tebrik etti.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş