Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Reklamlar
Reklamlar

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır – Düğün öncesinde yapılması gereken cilt bakımı diğerlerinden farklıdır arkadaşlar. O yüzden düğün öncesi cilt bakımı kadınlar için önemlidir ve uygulanmalıdır.

Uygulamayanlara da lafımız yok damat beyler tarafından beğenilmezlerde biz karışmayız artık 🙂

Yüzünüzün güzelliğiyle prensesleri andıran bir gelin olmak istiyorsanız; gelin makyajı ve saçına olduğu gibi cilt bakımınıza da özen göstermeniz gerekiyor.

Reklamlar

Düğün öncesinde cilt bakımını isterseniz güzellik merkezlerinde isterseniz evinizde yapabilirsiniz. Tugbam.com; cilt bakımını evinde gerçekleştirmek isteyen gelin adayları için pratik ve etkili maske tarifleri hazırladı!

Kil Maskesi

Cildinizde pürüzsüz görünüm için kil maskesi uygulaması yapabilirsiniz. 1 yemek kaşığı kili; 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı ılık su ile karıştırın. Göz çevresi hariç yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Kil Maskesi

Cildiniz kuru ise kil maskesine 1 yemek kaşığı bal; yağlı ise 1 tatlı kaşığı limon suyu eklemeniz gerekir.

Bal Maskesi

Cildinizi yumuşatıp kadifemsi görünüm kazandıracak bal maskesi için; 1 adet muzu çatalla ezip püre haline getirip 1 yemek kaşığı balla karıştırın. Göz çevresi hariç yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Yeşil Çay Maskesi

Sivilcelerinizi iyileştirip cildinizi canlandıracak yeşil çay maskesi için; 3 yemek kaşığı bal ve 1 poşet yeşil çayının içini iyice karıştırın. Göz çevresi hariç yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş