Press "Enter" to skip to content

19 Mayıs Tatil Seçenekleri

Reklamlar
Reklamlar

19 Mayıs Tatil Seçenekleri Turları – 19 Mayıs tatilini doya doya geçirmek isteyen kişilerin tatillerinde nereye gidebileceklerine dair öneriler sunuyoruz. Buyrun;

19 Mayıs tatiline çok az bir süre kaldı. Perşembe gününün tatil olmasıyla cumayı da birleştirerek 4 günlük dinlendirici bir tatile çıkmak isterseniz bu seçeneklere bir göz atmanızda fayda var!

Reklamlar

Kapadokya

Haymana bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları’nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Haymana’nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Haymana, İpek Yolu’nun da önemli kavşaklarından biridir.

Kapadokya’da dünyaca ünlü balon turuna çıkabilir, yerel yemeklerin tadına bakabilir ve doğanın şaheseri Peri Bacaları’nı gezebilirsiniz.

Kuzey Ege

Çanakkale,Bozcaada,Assos,Adatepe,Ayvalık’ta Ege’nin en güzel sahil kasabalarında dinlenmenin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Güneşin batışını seyrederken ışığın denizin üzerindeki oyunlarına şahit olabilir, antik kentleri gezerken tarihe tanıklık edebilirsiniz.

GAP Turu

Gaziantep,Halfeti,Harran,Urfa,Mardin,Midyat olmak üzere Güney Doğu Anadolu bölgesinin incilerini ziyaret edebilirsiniz.

Yemekleriyle meşhur yerlerde karnınızı doyurduktan sonra geceleri bir gerdanlık gibi görünen Mardin şehir manzarasını izleyebilir, Urfa’da Balıklı gölü gezebilir ve insanoğlunun tarihe etkilerini yerinde görebilirsiniz.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.