En Ucuz Tatil Yerleri Vizesiz Ülkeler

Reklamlar
Reklamlar

En Ucuz Tatil Yerleri Vizesiz Ülkeler – Bu yaz ucuz tatil yapmak isteyenler genelde Türkiyeye vize uygulamayan ülkeleri tercih ediyorlar. Sizde tatil yapmak istiyorsanız vize istemeyen ülkelerden en ucuz olanlarını seçip tatil için kullanabilirsiniz. Bakalım hangi ülkelere gidebilirmişiz.

Vizesiz 56 ülkeye gidilebiliyor, yakında sayı 59’a çıkıyor

Reklamlar

Vizesiz ülkelerde, girişte belli bir ücretle alınacak geçici vizeler ya da pasaporta vurulan damgalar yeterli oluyor. Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler ise şöyle: “Antigua, Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvator, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Nikaragua, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, St. Lucia, St. Vincent-Grenadines, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Yemen.” Önümüzdeki günlerde imzalanan anlaşmaların yürürlüğe girmesiyle Rusya, Kuveyt ve Ukrayna’da da vizelerin kalkması bekleniyor.

Türk vatandaşları AB ülkelerine giderken yaşadıkları vize sıkıntısını, Brezilya’dan Güney Kore’ye, İran’dan Balkan ülkelerine vizesiz seyahat ederek atmaya çalışıyor.

Türkiye’ye vize uygulamayan ülke sayısı 56’ya ulaştı. Önümüzdeki günlerde imzalanan anlaşmaların yürürlüğe girmesiyle bu sayının 59 olması bekleniyor.

Vizesiz turların yıldızının parladığını söyleyen Hey Travel Trends Genel Müdürü Celal Bektaş, “Geçtiğimiz bayram vizesiz gidilebilen Şam, Beyrut, Dubrovnik ve birçok Balkan şehrinde neredeyse her sokakta bir Türk grubu vardı. Türkler vize ücretlerinin yanı sıra, Schengen vizelerinde yaşanan sıkıntı ve birçok evrak toparlama prosedürleri nedeniyle vizesiz turları tercih ediyor. Son dakika alınan tatil kararları da bunda etkili” dedi.

En çok ilgiyi Balkanlar gördü

Vizesiz olarak 2 yıl boyunca Yunanistan’a ve Yunan adalarına 10 bini aşkın tatilciyi seyahat ettirdiklerini söyleyen Prontotour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar ise “Vizesiz turlarda en çok ilgiyi Balkanlar görüyor.

Balkanlar destinasyonu ve Dubrovnik’i Türk turizmine kazandırdık, bugün her yıl ortalama 12 bin kişiye vizesiz Balkanlar turu satıyoruz” diye konuştu.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş