Press "Enter" to skip to content

Enez Tatil için Bulunmaz Fırsat

Reklamlar
Reklamlar

Enez Tatil için Bulunmaz Fırsat – İstanbula yakın olan ve uzaklara gitmek için pekte vakti olmayanlara enezde tatil yapmayı öneriyoruz.

Enez, İstanbul’dan 280 km. uzaklıkta, Tekirdağ üzerinden Keşan ve devamında Çanakkale’den dönüp özel aracınızla rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir tatil beldesidir.

Edirne iline bağlı bir sınır kasabası olan Enez, Cenovalılardan kalma surları, Bizans kiliseleri ve Osmanlı döneminden kalma mimari eserleriyle çeşitli kültürlerin birleşimi bir tatil beldesidir. Yunanistan’ın sınıra komşu kasabası olan Enez, 1960’lı yıllardan sonra keşfedilmiştir.

Reklamlar

483 kilometrekarelik alana sahip Enez’de pek çok irili ufaklı göl bulunmaktadır. Bu göllerden bazıları Gala Gölü, Tuz Gölü, Karagöl ve Peso Gölü’dür. Bir tarafınızda deniz, diğer tarafınızda nehir ve alüvyonlarından oluşan bu göller ile hem huzurlu hem de ekonomik bir tatilin hayalini kuruyorsanız Enez kesinlikle aradığınız yer.

Enez zengin balık çeşitlerinin de merkezi halindedir. Her yıl Haziran ayında düzenlenen av ve balık festivali renkli görüntülere ev sahipliği yapmaktadır. Haftasonunu rahatça geçirebileceğiniz, konaklama ve ulaşım yönünden de oldukça uygun olan bu ilçede üretilen balıkların ünü Avrupa’ya da yayılmıştır.

Enez’e giderken çeşitli kuşların, flamingoların ve kuğularıngöl üstündeki uçuşlarını izlerken radyonuzda Yunan müziği çalan istasyonları da dinleyebilirsiniz.

Enez’de dikkat etmeniz gereken ilk şey ise fotoğraf merakının sınırlarına dikkat etmek. Özellikle askeri ve sınıra doğru objektifinizi çevirmemenizi öneririz.

Enez’de konaklama oldukça uygun fiyatlara sağlanmaktadır. Günlük olarak kiralayıp ailecek kalabileceğiniz yazlık müstakil evler ve siteler rağbet görmektedir. Ayrıca butik oteller ve moteller de bulunmaktadır.

Milliyet

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.