Press "Enter" to skip to content

İşte Yeni Turizm Merkezlerimiz

Reklamlar
Reklamlar

İşte Yeni Turizm Merkezlerimiz – Tatil için devamlı yurt dışı turlarına bakmayacağız yakın zamanda sanırım çünkü Türkiyedede tatil seçenekleri hızlı bir şekilde artıyor. İşte haberimizin ayrıntıları;

Trabzon-Giresun Sis Dağı Turizm Merkezi ile İzmir Alacatı Mersin Körfezi Turizm Merkezi’nin de aralarında olduğu 9 alan turizm merkezi olarak ilan edildi.

Artvin Kafkasör Turizm Merkezi ile Mersin Tarsus Gülek Karboğazı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nin sınırları yeniden belirlenirken, Elazığ-Tunceli Fırat Havzası ise Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi oldu.

Reklamlar

Bazı alanların Turizm Merkezi ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olarak ilanı hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre korikelerle sınırları belirlenen 9 alan turizm merkezi olarak tespit edilerek, ilan olundu. Bu merkezler şöyle:

“Trabzon-Giresun Sis Dağı Turizm Merkezi, Balıkesir Balya Şifa Termal Turizm Merkezi, Bingöl Ilıcalar Termal Turizm Merkezi, Bursa Dağyenice Termal turizm Merkezi, Erzurum Olur Ilıkaynak Termal Turizm Merkezi, Sivas Kaklım Balıklı Kaynak termal Turizm Merkezi, İzmir Alaçata Mersin Körfezi Turizm Merkezi, Samsun Vezirköprü Turizm Merkezi, Samsun Bafra-Kolay Turizm merkezi.”

Ayrıca Artvin Kafkasör Turizm Merkezi ile Mersin Tarsus Gülek Karboğazı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nin sınırlarında değişikliğe gidilirken, Bakanlar Kurulu Kararı’yla Elazığ-Tunceli Fırat Havzası ise Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edildi.

Haber7

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.