Press "Enter" to skip to content

Şarköy Tatili ile Tatil Yapmanın Keyfi

Reklamlar
Reklamlar

Şarköy Tatili ile Tatil Yapmanın Keyfi – Tatil yapacaksanız bence en güzel yerlerden ve doğal güzelliklerden biriside şarköydür.

Türkiye’nin birinci, Dünya’nın ise en uzun 12. kumsalına sahiptir. 60 km uzunluğundaki kumsalları ile denizin tadını çıkarmak, deniz ürünlerini tanımak için muhteşem bir yöredir. Denizi ve kumsalları takdire değer temizlikte olan Şarköy, 2011 yılında da mavi bayrak almaya hak kazanmıştır.

Konaklama imkanlarının 700-800 yatak civarında olduğu Şarköy, yazlıkçıların da uğrak yerleri arasındadır.

Reklamlar

Şarköy’den düzenlenen tekne turları da mevcuttur. Avşa ve Marmara adasına düzenlenen bu turlar turistlerin eğlenceli vakit geçirmesini sağlar.

Şarköy, etrafında bulunan ormanlar sayesinde oldukça temiz bir havaya sahiptir. Bol oksijenli ve denizin berrak sularıyla renklenen bir tatil için Şarköy, listenizde mutlaka yer almalıdır.

Tekirdağ’a yaklaşık 90 kilometre uzaklıktaki Şarköy ilçesine İstanbul’dan karayolu ile özel otomobil dışında otobüs ile de ulaşmak mümkün.

Yaz mevsimiyle birlikte nüfusu önemli oranda artan Şarköy, misafirlerinin ilçede güzel günler geçirmesi için değişik alternatifler sunuyor. Kaliteli şarap üretimiyle vatandaşlara ayrı bir damak zevki yaşatan Şarköy, zeytin yağıyla da rakip tanımıyor.

Ayrıca rüzgarın uyumuyla yamaç paraşütü ve deniz sörfünün rahatlıkla yapılabildiği ilçede, vatandaşlar sakin bir yaz tatilinin yanında adrenalin sporlarını da yapabiliyor.

Milliyet

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.