İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Regli Kadınlar Kırmızı Bileklik Taksın

Reklamlar

Regli çalışan Kadınlar Kırmızı Bileklik Taksın – Bu haber aslında norveçli bir şirketin iş yerinde çalışan kadınlar için uygulamayı düşündüğü bir sistem.. İşte ayrıntılar;

Hindustan Times gazetesinin internet sitesindeki habere göre, bu “dudak uçuklatıcı talep” işçi sendikasının ülkedeki şirketlerin “acımasız” tuvalet kurallarıyla ilgili raporunda ortaya çıktı.

Sendikanın raporunda, işverenlerin, çalışanların tuvalet ihtiyacı için çok zaman harcadığı ve bunun üretimde kayıp anlamına geldiği konusunda giderek daha takıntılı olduğu bildirildi.

Reklamlar
Reklamlar

Raporda, işverenlerin yüzde 66’sının tuvaletlere giriş için elektronik kart sistemi getirdiği, bazı işyerlerinde tuvaletlere kamera yerleştirildiği, bazısında ise tuvalete imza defteri konulduğu belirtildi.

Sendikanın raporunda, en aşırı eylemin bir işverenin kadınların adet döneminde kırmızı bileklik takmalarını istemesi olduğu vurgulanarak bunun, kadınları aşağılayıcı bir tutum olduğu ifade edildi.

Norveç tüketici ombudsmanı başkanı Bjorn Erik Thon, adet dönemiyle ilgili getirilen tuvalet kuralının özel hayatı ihlal ve kişiye hakaret olduğunu söyledi.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Mission News Theme by Compete Themes.