İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cep Telefonu Kanser Yapabilir

Reklamlar

Cep Telefonu Kanser Yapabilir – Dünya sağlık örgütü uyardı ve Cep Telefonlarının kanser yapabileceğini söyledi. Bu kanser bilinenlerinin aksine beyin kanseri yapabileceğini söylüyor. İşte haberin ayrıntıları;

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Kanser Araştırmaları Kurumu, “cep telefonu” kullanımının beyin kanseri yapabileceğini bildirdi.

Araştırma Merkezi’nin himayesinde Fransa’da yapılan toplantıdan sonra açıklama yapan çalışma grubunun başkanı Jonathan Samet, “toplanmaya devam eden kanıtların cep telefonunun şüphelikanseryapıcı sınıflamasına alınması gerektiğini gösterdiğini” belirtti.

14 ülkeden 31 kanser uzmanının yaptığı toplantıdan sonra konuşan Samet, bu sınıflandırmanın cep telefonunun kanser yapma riski olduğu ve kanser riski ile cep telefonuarasındaki ilişkinin yakından izlenmesi gerektiği anlamına geldiğini bildirdi.

Reklamlar
Reklamlar

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), cep telefonunun beyin kanseri yapabileceğine ilişkin yeni bulgulara erişildiğini Londra’dan da bildirdi.

DSÖ Kanser Araştırmaları Kurumu’na (IARC) göre, “mümkünse cep telefonundan uzak durmak, kullanmamak en iyisi.”

DSÖ kanser yapıcı maddeler için 5 sınıflandırma yapıyor.

Grup 1’de kanser yapanlar, Grup 2a’da muhtemel kanserojenler, Grup 2b’de olası kanserojenler, Grup 3’te kansere neden olmayanlar ve Grup 4’te henüz sınıflandırılmayanlar yer alıyor.

Samanyolu Haber

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Mission News Theme by Compete Themes.