İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Toplumda Obezite Hastaları Artıyor

Reklamlar

Toplumda Obezite Hastaları Artıyor – Obezite hastalığı dünyanın sorunu olduğu kadar ülkemizde sorun oluşturmaya başladı.

Sinop İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Cem Güre, obezitenin Türkiye’de giderek tehdit oluşturduğunu söyledi

Güre, “Diyetisyenler aracılığıyla obez (şişman) olduklarını düşünen vatandaşlarımızın takibini yapmaya hazırız, yeter ki bireyler, diyetisyenlere başvursunlar.” dedi.

“Obezite İle Mücadele ve Kontrol Programı” kapsamında kurulan Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu Dr. Mustafa Cem Güre başkanlığında toplandı.

Reklamlar
Reklamlar

Sağlık Müdürlüğü toplantı salonundaki programdaobeziteile mücadelede önemli bir savaş programı hazırlandığının altını çizen Dr. Güre, gelecek 6 aylık süreçte ilde bulunan okul öncesi ve ilköğretim okullarında yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Dr. Güre, “Kahvaltı ve sütün önemi, ortaöğretim kurumlarında eğitimlere ağırlık verilmesi, obez olduğu tespit edilen öğrencilerin takibinin diyetisyen aracılığıyla yapılması, okulların kantinlerinde gazlı içecek ve cipslerin satılmamasının teşvik edilmesi, mevsimsel meyvelerin bulunmasının sağlanması, öğrencilerimizin fiziksel aktivite imkânlarının artırılması yönünde çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.” dedi.

Çalışanlara, kurumlarının organize etmesi halinde obezite ve fiziksel aktivite eğitimlerinin verilebileceğini kaydeden Güre, “Obez olanların diyetisyen aracılığıyla takip edilmesi, belediyelerin halkımızın yararlanabileceği fiziksel aktivite alanları kurması ve çoğaltması, yürüyüş ve bisiklet parkurları oluşturulması, obezite konulu halk eğitimlerine karar verilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğü diyetisyenler aracılığıyla obez (şişman) olduklarını düşünen vatandaşlarımızın takibini yapmaya hazırdır. Yeter ki bireyler, diyetisyenlere başvursunlar. ‘Biz varız’ desinler.” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Mission News Theme by Compete Themes.