İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atatürkün Fiziksel Özellikleri

Reklamlar

Atatürkün Fiziksel Özellikleri Nelerdir Kısaca – Mustafa Kemal Atatürk fiziki yapısı bakımından keskin bakışları olan bakışları ile herkesi etkileyen deniz mavisi gözlere sahip kaşları ise çok sık ve gürdü. Bu yazımızda Atatürkün fiziksel özellikleri kısa olarak size anlatılacaktır ayrıca buyrun.

Atatürk’ün fiziksel özelikleri nasıldır :

Atatürk’ün boyu 1.74cm kilosu ise 74 yada 76 kg civarındaydı. 42 Numara ayakkabı giyerdi. Sigara ve kahveyi severdi. Günde 10-15 fincan kahve ve yaklaşık 2 paket sigara içerdi. Tıraşına ve banyosunu çok dikkat ederdi.

Reklamlar
Reklamlar

Sabahları yemek yemez, öğlenleri genellikle bir iki dilim ekmek, peynir, ayran veya limonata ile geçiştirir, akşamları ise kuru fasulye, pilav, peynirli omlet, etli bamya yer, meyve olarak kavunu tercih ederdi.

Uykusu çok hafifti. Yaşamında hiç kimseyi pijamasıyla karşılamamıştır. Çalışkanlığı, zekâsı, kibarlığı, dürüstlüğü, hiç kimseden çekinmeden her şeyi herkesi yüzüne karşı söylemesi en büyük özellikleriydi.

Alnı geniş, kaşları çok gür ve kalkık, dudakları ince, saçları altın sarısı, gözleri masmavi, omuzları geniş, elleri ince ve zarifti.

Kendine koruma önlemi aldırmaz ve buna çok kızardı. Önemli memleket meselelerini geceleri ve yemek esnasında görüşür, hangi konu görüşülecekse o konuya vakıf kişileri çağırırdı.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Mission News Theme by Compete Themes.