Tuğbam » Güzel Sözler » Deniz Gezmiş Sözleri

Deniz Gezmiş Sözleri


Bu yazı

tarafından

günü yazılmış olup,

tarihinde güncellendi.

En Güzel Deniz Gezmiş Sözleri Kısa Sayfası – Bu sayfamızda sizlere çok güzel yeni ülkemizde asılan ve hala görüşleri belli bir kesim tarafından kabul gören Deniz Gezmiş özlü sözleri hazırlamaya çalıştık.. Sizde de burada olmayan farklı kısa deniz gezmiş aşk sözleri varsa aşağıdaki yorum bölümünden gönderin yayınlayalım..

* Profesyonel devrimci bügünün Türkiye’sinde kendini hayatı boyunca Türkiye’nin bağımsızlığına adayan kimsedir. deniz gezmiş sözleri facebook

* Türkiye’nin bağımsızlığından başka birşey istemedik ve hayatımızı bu yola koyduk.Varlığımızı Türkiye adına armağan ettik.Bunun aksini iddia edenler vatan hainidir. Deniz Gezmiş Son Sözleri

* Sen bir kulsun, kul olarak kalacaksın.(Kayseri valisine)

* Her ölen,bir kişilik ölümünü ölmüş.(Vietnam’da ölenler için)

* Ne İbo’yla ne de arkadaşlarıyla fikir mücadelesini kazanamazsınız. Ben de kazanamam. Kıvırırlar O yüzden onları susturmanın tek yolu vardır: Ağızlarını açtıkları anda ağızlarına ağızlarına vurun! deniz gezmiş anlamlı sözler

* (İdam sehpasında)Yaşasın Marksizm-Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler! Kahrolsun Emperyalizm!

* Ben Amerikan emperyalizmine, Sovyet revizyonizmine, Romen soytarılığına, Bulgar dalkavukluğuna karşı bir Türk devrimcisiyim.

* İddianameye karşı diyeceklerim mevcuttur, iddianame kelle istemek için hazırlanmıştır. Yapılan tahliller yanlıştır, hatalıdır, değerlendirmeler keza isabetsizdir. Yalnız biz varlığımızı hiçbir karşılık beklemeden esasen Türk halkına armağan etmiş bulunuyoruz ve Türk halkı ve devletin bağımsızlığına armağan etmiş bulunmaktayız.. Bu sebeple ölümden çekinmiyoruz.

* Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen Türkiye’nin bağımsızlığını temin edemedik. Bugüne kadar da bu özlem içinde kaldık.

* Öteden beri arz etmiş olduğum gibi, bu ülkede Anayasa’yı en fazla savunanlar bizleriz. Anayasa’yı ihlal edenlerse ortadadır. Anayasa’nın uygulanmasını isteyen gene bizleriz. Anayasa’yı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler.İddia makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık savaşına karşıdır,Türkiye Cumhuriyeti anayasasının hukukuna karşı,reformlara karşıdır.

* İddianamede geçen ve bana atfedilen bir cümleyi kabul etmiyorum. Ben silahımı halka ve orduya karşı kullanmadım, ancak vatan hainlerine karşı kullanmak maksadıyla taşıdım ve ‘halka ve orduya karşı kullanırım’ şeklinde beyanda bulunmadım.

* Onlar 36 milyonluk ülkenin bütün yükünü 20 gencin üzerine yıkmaya alışmışlardır. Bizi bağımsız bir ülkenin çocukları olmaktan mahrum eden hepiniz dahil, sizlersiniz.Ve sonunda idam isteğiyle buraya getirildik.

deniz gezmiş özlü sözleri – deniz gezmiş güzel sözleri – solcu sözleri

* 35 milyon metrekare vatan toprakları işgal altındayken,bizim milli bütünlüğü bozmakla suçlanmamız gülünçtür.Mustafa Kemal sağ olsaydı çok şaşırırdı.Hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir.Anayasamızın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık.Bu sebeble anayasal bir davranışta bulunduk.

* (Son mahkeme savunmasında)Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye’nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.

* Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık!

* (İddianamede)Fikir özgürlüğünü ve anayasayı paravan yapanlar,önceleri Atatürkçü geçinirken,onun fikir ve şahsiyetinide küçük görmeye başladılar.Sadece Mustafa Kemal tarafını beyan ediyorlardı. şeklinde bir cümle mevcuttur.Bunu kesin olarak reddediyorum.Asla Kabul etmiyorum.Diğer yurtseverlerde bunu kabul etmezler.Bu kasten tahrif edilmek isteniyor.Gerçekler örtülmek isteniyor.Bu cümle art niyetle hazırlanmıştır.Bu memlekette Mustafa Kemal’e gerçekten sahip çıkanlar varsa,onlarda bizleriz,sahip çıkmayanlar da ortadadır.Anayasanın uygulanmasını isteyenler gene bizleriz, anayasayı uygulatmayan yavuz kimselerse hala ortadadır. Ve o kişiler bugün bizim kellemizi istemektedirler.

* Biz stratejik olarak düşüncemizi hiçbir zaman saklamayız.Hangi şartlar altında olursak olalım,bunu açıkça söyleriz.Düşüncelerimizi mezara kadar götürürüz.Nasıl burada namluların ve dipçiklerin gölgesi altında konuşuyorsak,düşüncemizi herzaman açıkça ifade ederiz.Tarih evvelce bunu yapanları nasıl temize çıkarmışsa bizide temize çıkartacaktır,bunada inanıyoruz.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarafından

günü yazılmış olup,

tarihinde güncellendi.

Yorumlar

“Deniz Gezmiş Sözleri” için 3 cevap

  1. ertugrul yılmaz

    BU VATAN SİZİN DEGERİNİZİ ANLAYACAK AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK RUHUNUZ HEP BİZİMLE OLSUN

  2. defne

    zahmetinde dediği gibi sizi bile bile katlednler lalet olsun ama idam hükmünü veren baki tuğ malesefki bu gün her gece vicdanı rahat bir şekilde başını yasığa koyabiliyo ve “iyiki idam ettirmişim” diye biliyo yazıklar olsun yetistirdiğimiz adamlara (gerçi ona adam demek gerçek adam gibi adamlara biraz hakszlık olucak ama…)hayvnlar bile daha vicdanlı be!

  3. zahmet ——————————————————————-

    Aşkolsun sana ve arkadaşlarına.Sizin katlinize ferman veren asıl hainler korkarak yaşadılar ,öldüler,unutuldular.Siz yiğitlerin ,ne kadar haklı olduğunuz şimdi daha iyi anlaşıldı ama çok geç.Sizler katledilmeseydiniz,ben eminim ki,bu günleri yaşamazdık.Bugünleri ta kırk sene evvelinde görmüşsünüz.Sizi bu millet unutamaz.Aşkolsun size.Ruhunuz şadolsun.Bile-bile,sizi katledenlere lanet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir