Tuğbam » Kadınca » Makyaj nasıl yapılır

Makyaj nasıl yapılır


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Makyaj nasıl yapılır

Makyaj yapmayan kalmadı artık desek yeridir. Kadınlar yapıyorda erkeklerde yapmaya başladılar artık makyajı. Bu yazımızda makyaj nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız sizler hanımlar. Hadi hadi erkeklere de anlatalım bari.

Makyaj yapmaya başlamadan önce ne giyileceğine karar verilmelidir. Bu sayede makyaj yapılırken kullanılacak renkler belli olur. Makyaj yapmadan önce saçlara şekil verme bitmelidir. Saçlara sprey veya benzeri şekillendiriciler makyaj yapmadan önce kullanılmalıdır. Aksi taktirde yapılacak makyaja karışıp bozma ihtimali vardır. Makyaj sırasında sürülecek fondoten için cilt rengini güzel şekilde belirlemek gerekmektedir. Belirleme işlemi için en uygun ışık güneş ışığıdır. Kozmetik satışı yapan merkezlerdeki florasan lamba ışıkları yanıltıcı olabilir.

Makyaj yapmadan önce cilt temizlendirilmeli ve nemlendirilmelidir. Fakat bu işlem en az 1 saat önce yapılmalıki cildin kullanılan kremler ile boyayı emmemesi sağlanmalıdır.

Dudak makyajı yapmanın püf noktaları

Sürülecek rujun daha kalıcı olmasını sağlayabilmek için dudaklara önceden pudra sürülmelidir. Dudak makyajı yaparken kalem kullanma tercih edilecekse dudak çizgisinden çizilmesi daha iyi olur. Etkili bir ruj işlemi için önce 1 kat ruj sürülür ve fazlalıklar temiz bir peçete ile alınır daha sonra tekrar ruj sürülmelidir. Dudak yapısı ince ise açık renkleri tercih etmeye çalışılmalıdır. Eğer dudakları olduğundan kalın göstermek istiyorsanız parlatıcı tam orta bölüme sürülmelidir.

Yüz makyajı yapmanın püf noktaları

Eğer genç bir yüze sahipseniz hafif formüllü fondoten ürünleri seçmelisiniz. Ten rengine uygun olarak saçilmiş fondeteni öncelikle izlerin üzerine uygulanmasında yarar vardır. Daha sonra ise nokta nokta tüm cilde dağıtılıp süngerle eşit şekilde dağıtılmalıdır.

Göz makyajı yapmanın püf noktaları

Göz farı, göz kapaklarına içten dışa ve dıştan içe hareketlerle iyice dağıtılmalıdır. Göz kapakları eğer küçük ise parlak ve açık tonların tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir