Tuğbam » Sağlık » Afazi Tedavisi

Afazi Tedavisi


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Afazi Tedavisi Nasıl Yapılır – Afazi hastası olan birisine uygulanacak tedavi yöntemleri hakkında bilgileri bu sayfamızda bulabilirsiniz..

Afazide dil terapisi performansın zayıf olduğu dil veya biliş moduna uyaranın bir zorluk hiyerarşisi içinde tanıtılması, beynin uyarılması ve öğrenilenin gerçek yaşama transfer edilmesi şeklinde gerçekleşir. Terapinin amacı çocuğun edinip kaybettiği dili tedavi ve eğitimle tekrar yapılandırmaya ve düzenlemeye çalışmaktır. Terapi sonunda iyileşme çocuğun uyarana gösterdiği tepki davranışı değil, günlük yaşam içindeki spontan ve amaçlı sözel ifade kullanımı olmalıdır.

Konuşma terapistimizin bu süreç içindeki rolü oldukça fazladır. Afazi terapisti soruna ilişkin verileri doğru analiz edip sentezler. Basit ya da kompleks olgularda terapi planlayıp uygulamak için ilgili bilgi, yaklaşım veya modeller yaratırız. Terapi programını gerçekçi planlayarak zaman sınırlarını, araç-gereç kullanımını, materyallerin varlığını ve özellikle olgu özelliğini göz önünde bulundururuz.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir