Tuğbam » Sağlık » Domuz gribi görülen ülkeler

Domuz gribi görülen ülkeler


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Domuz gribi bütün ülkelerde hızlıca yayılmaya devam ediyor. Şu ana kadar Amerika kıtasını neredeyse tamamiyle etkisine aldı Avrupa ve Asya kıtalarındada yavaş yavaş etkisini göstermekte. İşte domuz gribi görülen ülkeler:
VİRÜS AVUSTURYA’YA DA ULAŞTI

Avusturya’da ilk kez şüpheli bir vakaya rastlandı. ORF televizyonu, Meksika’dan gelen 28 yaşındaki kadının domuz gribi belirtileri gösterdiğini duyurdu. Kadının Steyr kentindeki hastanede karantinaya alındığı belirtildi.

TAYLAND’DA BİR KİŞİ KARANTİNADA

Tayland’da da bir kadın karantina altına alındı. Kısa zaman önce Meksika ve ABD’de bulunmuş ve hafif ateşi olan 42 yaşındaki kadının tahliller için başkent Bangkok’ta hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

KANADA’DA ÖĞRENCİLER KARANTİNADA

Kanada’da, kesinleşen 6 domuz gribi vakasından 4’ünün görüldüğü Nova Scotia eyaletinde 27 öğrenci hastalık şüphesiyle yurtta karantinaya alındı.

MEKSİKA’YA GİTTİ VİRÜS GETİRDİ

Meksika kaynaklı domuz gribi İsrail’e de ulaştı. İsrail Sağlık Bakanlığı, önceki gün Meksika’dan gelen ve domuz gribi şüphesiyle Tel Aviv’in kuzeyindeki Netanya’da bir hastanede iki gündür gözetim altında tutulan kişinin hastalığa yakalandığını doğruladı.

YENİ ZELANDA’DA 11 KİŞİDE VİRÜS

Yeni Zelanda’da kesinleşmiş 11 domuz gribi vakası görüldüğü açıklandı. Yeni Zelanda Sağlık Bakanı Tony Ryall, ülkedeki 11 kişide domuz gribi görüldüğünü, şüpheli vaka sayısının da 43 olduğunu kaydetti.

Domuz gribi görülen kişilerin, Meksika’ya geziye gidip dönen bir okulun öğrenci ve öğretmenleri olduğu belirtildi. Şüpheli vakalardan 8’inin de domuz gribi olma olasılığının yüksek olduğu kaydedildi.

İNGİLTERE’DE BALAYI KABUS OLDU

İngiltere’de şuanda tespit edilmiş iki vaka var. Bunlarda Meksika’ya balayına giden yeni evli bir çift.

Kaynak:internethaber.com

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir