Tuğbam » Kadınca » Erkekler Aslında Sandığınız Gibi mi

Erkekler Aslında Sandığınız Gibi mi


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Erkekler Aslında Sandığınız Gibi mi – Erkekler hakkında bilinmeyen bir çok şey vardır. İşte onlar hakkında bilinmesi gerekenler;

Erkekler hep yanlış anlaşıldıklarını düşünüyorlar. Futbol fanatiği, yıkanmayı sevmeyen, biraraya geldiler mi sadece kadınların göğüslerinden bahseden garip yaratıklar olarak anılmaktan pek hoşlanmıyorlar. Bazı erkekler de tüm erkeklerle aynı kefeye konulmaktan şikayetçi.

Aklımızda her zaman seks var (mı acaba?)
Onunla buluştuğunuzda giydiğiniz mini etek, parlak dudaklarınız, biz erkeklere çok çekici gelir. Ama bütün gün bacaklarınızı ya da dudaklarınızı düşünecek kadar da kaptırmayız kendimizi. Beynimizde çok fazla şey vardır: Futbol, yemek, komedi programları, veeeee futbolu saymış mıydım?

Erkekler de ağlar, ama nasıl?
Bal gibi de ağlarız işte! Sadece bunu ortalıkta yapmak yerine, göz yaşlarımızı kimsenin göremeyeceği zamanlara saklarız. Eskiden gerçekten de erkeklerin ağlamasına bir zayıflık göstergesi olarak bakılırmış ama günümüzde birçok şeyle birlikte bu da değişmiş neyse ki. Tabii, bu durumu abartıp her büyük sınav öncesi sınıftaki erkeklerin birbirlerine sıkılıp ağlamalarını ya da takımlarının yenilgisinden sonra salya sümük olmalarını beklememek lazım. Ama, bizi duygulandıran, üzen ya da çok sevindiren bir durum karşısında birkaç damla gözyaşı döktük diye “Muhallebi çocuğu” sıfatını yemek istemiyoruz. Ha bir şey daha var, sizin yanınızda ağlamamızı da beklemeyin lütfen!

Evet, alışverişten nefret ediyoruz!
Erkekler için alışveriş, kadınlar için olduğu gibi bir hobi ya da yaşamsal önemi olan bir aktivite değildir. Ondan nefret etmeyiz, ama sadece bakmak için saatlerce o mağazadan bu mağazaya gitmek bize sıkıcı gelir. Bilimsel araştırmalar da zaten, erkeklerin 30 dakika sonra alışverişe karşı tüm ilgilerini kaybettiklerini göstermektedir. Bu yüzden, erkek arkadaşınızın bütün bir cumartesi gününü sizinle dükkanları gezmesini ve denediğiniz yüz bin kıyafete yorum yaparken surat asmamasını beklemeyin.

En büyük zaaf:
Büyük göğüslü sarışınlar! Gerçekten de sadece sarışınlardan ve büyük göğüslü kadınlardan hoşlanan erkekler vardır. Bunlar odalarının duvarlarını Pamela Anderson’ın posterleriyle dolduran tiplerdir. Büyük göğüslü sarışınlar bozulmasınlar ama ben bu bahsettiğim adamlara acıyorum. Çünkü, aklı başında her insan güzelliğin çeşitlilikte olduğunu bilir. Her çeşitlilikte çekicilik vardır.

Dedikodu mu? Tabii ki yapıyoruz…
Şimdi size erkekler ve dedikodu hakkında birşey anlatacağım, ama yaklaşın da kimse duymasın; sakın kimseye anlatmayın ha… Biz erkeklerin dedikodu yapmadıkları düşüncesi çok saçma! Tabii ki yapıyoruz ama bunu siz kadınlar gibi çaktırmıyoruz.

“Erkekler kirlidir!”
Bu çok büyük bir yalan. Birçok erkek her gün duş alır ve yatmadan önce dişlerini fırçalar. Erkeklerin ter kokmayı marifet sandığı günler geride kaldı. Antrenmanlardan sonra erkeklerin soyunma odalarını görseniz, şaşar kalırsınız. Deodorant, parfüm ve bakım kremlerimizi sürmeden oradan dışarı çıkmayız. Kız arkadaşım banyoda bana ait olan bakım malzemelerini ilk gördüğünde küçük dilini yutacaktı. Ondan fazla kremim varmış da!

Hayatımız futbol değil elbet…
Bazı erkekler gerçekten de futbol hastasıdırlar, onlara kızmayın, acıyın. Bu çocukların bütün hayatı futboldur. Stada giremediklerinde televizyona yapışırlar, bütün hayatlarını maçlara ve liglere göre planlarlar. Bütün futbolcuların özel ve profesyonel hayatlarını bilir, takımları için her şeyi yaparlar. Ama bunlar sadece “bazı” erkekler için geçerlidir. Geriye kalan çoğunluk, futbol maçı seyretmek yerine sizinle romantik bir akşam geçirmeyi tercih eder.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir