Tuğbam » Kadınca » Makyaj nasıl temizlenir

Makyaj nasıl temizlenir


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Makyaj nasıl temizlenir Makyaj nasıl çıkarılır Makyaj nasıl çıkar

Makyaj nasıl yapılır diye anlattık sizlere ama makyaj nasıl temizlenir diye anlatmadık henüz hanımlar. İşte bu yazımızda sizlere makyajın nasıl temizleneceğiniz anlatmaya çalışacağız.

Yüz makyajı, yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir. Makyaj ile yatmak cilt ve gözler için son derece zararlıdır. Yüzün kuruyup kırışmasına, kirpiklerin dökülmesine yol açar. Bu temizlenme için temizlik sütleri, yağlı kremler ve tonikler kullanılır.

Yağlı cilde sahip olanlar su ve sabunu daha rahatlıkla kullanabilirler. Ayrıca alkollü tonikler de bu ciltler için yararlıdır. Bunları uyguladıktan sonra çok yağlı olmayan bir krem ile yüz hafifce silinir.

Kuru ciltlere alkollü maddeler kesinlikle sürülmemelidir. Bu ciltler için temizlik sütleri idealdir. Bunun üzerine yağlı krem sürülmeli, ama yatmadan önce bu kremin fazlalıkları ince bir kağıt ile alınmalıdır.

Gözler için; eğer kirpikler boyalı ise piyasada satılan özel göz temizleme sularının kullanılması yararlı olur. Aksi halde çok hassas olan göz çevresi zedelenir.

Ayrıca yağlı ciltler için gülsuyu da çok yararlıdır.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir