Tuğbam » Kadınca » Ruj nasıl sürülür

Ruj nasıl sürülür


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Ruj nasıl sürülür Ruj sürerken nelere dikkat etmeliyiz

Ruj sürmeyi bayanların neredeyse hepsi bilirler ve kendilerine göre zamanla ruj sürmenin değişik inceliklerini keşfederler ve onu uygularlar.


Bu yazımızda ruj sürmenin incelikleri ve tekniklerinden bahsedeceğiz.

Makyaj işleminin en son durağı ve en büyük detayı ruju sürerken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunuyor.

Dudak kalemi, parlatıcılar ve yüzünüze uygun bir tonda ruj seçimi makyajın en büyük tamamlayıcısıdır. Eğer dudaklarımız inceyse bunu dudak kalemiyle kontür yaparak kalınlaştırmamız mümkün. Dudak kaleminin sürülmesinin de pek çok incelikleri var! Kalemi sürerken daima yatay tutmamız gerekiyor. Kalem ucu mesafesinden dışarıya hafif taşırarak fakat doğal görünümünden asla uzaklaşmadan uygulamamız gerekiyor. Dudak kalemi dudağımıza şekil vermek için kullanıldığından, dudak rengimizin haricinde başka bir renk kullanılması doğallıktan uzaklaştıracağı gibi, kötü bir görünüme neden olabilir.

Size en uygun dudak kalemini seçmek için tıklayın!

Kullanılan kalemin rengi, rujunuzla aynı renkte olursa eğer, kalemin üzerinden mutlaka bir sünger yardımıyla geçmemiz gerekiyor. Cildimizle aynı tonu yakalamak için kalemin dağıtılması en önemli ayrıntılardan!

Eğer dudaklarınız inceyse, açık renk ruj tercih etmeniz gerekiyor. Açık tonlar dudağı dolgun gösterdiği gibi bir de daha doğal bir görünüme bürünmenizi sağlayacak.

Bu rujlar size çok yakışacak! Birbirinden çeşitli renk seçeneklerinden size en uygun olanını seçin, dudaklarınızla herkesi büyüleyin!

Dudak kalemi ve ruj işleminin ardından, dudak parlatıcısını unutmayın! Bu size seksi bir görünüm kazandırırken, parıl parıl parlayan dudaklarla kendinizi daha iyi hissedeceksiniz!

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir