Tuğbam » Kadınca » Zayıf Kadınlar Erkek istemiyorlar

Zayıf Kadınlar Erkek istemiyorlar


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Zayıf Kadınlar Erkek istemiyorlar – Yapılan bir araştırma Zayıf kadınların mutlu olmak için erkekleri istemediğini zayıf olmanın onları daha mutlu ettiğini gösterdi. işte Ayrıntılar;

Uzmanlar, aşırı kilolu olmanın olumsuz etkisinin çok büyük olduğunu ve hayatı her anlamda etkilediğini söylüyor. ‘How to be a Happy Human’ın (Nasıl Mutlu İnsan Olunur?) yazarı psikolog Dr. Pam Spurr, çok sayıda aşırı kilolu kadınla görüştüğünü ve kilonun, bu kadınların sürekli aklında olduğunu söylüyor.

Bu fikrin kadınların zihninin arka planında da değil, ön planda yer ettiğini söyleyen Spurr’a göre bunun sebebi şekil, çekicilik gibi faktörlere çok önem veren bir toplumda yaşıyor olmamız. Spurr, “İnsanlar obezleri aptal ya da tembel buluyor” diyor.

Öte yandan ‘bekâr’ olmak, toplumda kilolu olmaktan daha kabul edilen bir durum. Araştırma 1984-2008 yıllarında binlerce Almanla görüşerek yapıldı. ‘Proceedings of the National Academy of Sciences’da yer alan çalışmaya göre sosyal olmak ve egzersiz yapmak da hayattan alınan zevki arttırıyor.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir