Tuğbam » Sağlık » Ak Partinin Sağlık Alanındaki Projeleri

Ak Partinin Sağlık Alanındaki Projeleri


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Ak Partinin Sağlık Alanındaki Projeleri – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sağlık alanında yapacağı projeleri bir bir anlattı. İşte Ak Partinin Sağlık Alanında yapacağı Projeler;

Dev şehir hastaneleri kuruluyor, sedye üzerinde sokakta taşınan hasta görülmeyecek, doktor sayısı 200 bine çıkarılacak!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Seçim Beyannamesi’nde sağlık alanında yapılacak çalışmalara da yer verildiğini açıkladı. İşte sağlık alanında yapılacak çalışmalar ve Erdoğan’ın açıklamaları:

“Halkımızın destek ve güveni ile Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye sadece kendi halkı için değil, bölge ülkeleri için de cazip bir sağlık üssü haline gelecektir.

SEDYEYLE HASTA TAŞINMAYACAK
Her türlü hazırlığını ve mevzuat altyapısını oluşturduğumuz Kamu-Özel Ortaklığı modeli ile sağlık tesisleri, Ar-Ge birimleri, yüksek teknoloji merkezleri, sosyal yaşam alanları, sağlık bilimleri üniversitesi ve büyük rekreasyon alanlarının bir arada bulunduğu dev şehir hastaneleri oluşturacağız. Açık söylüyorum, sedye üzerinde, sokakta taşınan hasta istemiyoruz. Şehir hastanesindeki özellik bu olacak. Her şey hastane içinde olacak. Yürüyen bantlarla, her şeyiyle bunu sağlayacak. Sedye ile koşturma değil, bandın üzerinde taşınacak: Modern teknoloji neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Nasıl ki 1, 2 yataklı odalar, tuvalet banyo içinde, hastaneleri kurduysak, eskilerde de değişime uğrayanlar oldu, yeni yapılanlar daha ileri teknolojiyle tanışarak yapıldı. Çünkü bir günü dününe eşit olan zarardadır. Bizim medeniyetimiz bunu emrediyor.

200 BİN DOKTOR
Bugün 120 bin olan doktor sayısını 2015’te 130 bine, 2019’da 155 bine, 2023’te 200 bine, yani yaklaşık 2 katına çıkaracağız. AK Parti olarak, bugüne kadar gençliğimizle ilgili yaptığımız tüm çalışmaları daha da ileri bir aşamaya taşıyacağız. Tıp fakültelerine destek verdik. Sadece sağlık konusunda üniversiteler kurulmaktadır. İstanbul’da bir tane kuruldu. Yeni bir adım da atıyoruz; uzman doktorlarımızın kariyer yapma imkanlarını da buralarda bulacaklar. Zaten doktor değil mi kardeşim? Şu anda devlet hastanesini emrine veriyor, buradaki uzman doktorlar kariyer yapma imkanını sağlayacaklar. İnşallah doktorlarımızın sayısını artırmış olacağız.”

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir