Tuğbam » Sağlık » Zenginleştirilmiş Trombosit Saç çıkarıyor

Zenginleştirilmiş Trombosit Saç çıkarıyor


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Kel olanlara yada saç dökülmesi sorunu olanlara müjde: Zenginleştirilmiş Trombosit Saç çıkarıyor.. İşte ayrıntılar;

Platelet-Rich Plasma’nın (PRP) yani ”zenginleştirilmiş trombosit”in, yapılan deneylerde hem yara iyileştirmede, hem de saçların daha kısa zamanda daha güçlü çıkmasını sağladığının gözlemlendiği belirtildi

Transmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, Platelet-Rich Plasma’nın (PRP) yani ”zenginleştirilmiş trombosit”in, yapılan deneylerde hem yara iyileştirmede, hem de saçların daha kısa zamanda daha güçlü çıkmasını sağladığının gözlemlendiğini söyledi.

Dr. Külahçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Transmed’in uzun zamandır ”saçsız deride saç çıkartma” üzerine bir çalışma yaptığını ve ilk sonuçlarının, Saç Restorasyon Cerrahisi Derneğince düzenlenen kongrede, uluslararası alanda paylaşıldığını söyledi.

Kongrede, iki farklı zenginleştirilmiş trombosit karışımının, hem tedavi hem de saç çıkarma üzerindeki pozitif etkilerinin sunulduğunu belirten Dr. Külahçı, şöyle konuştu:

”PRP kişinin kendi kanının santrifuj edilmesiyle elde ediliyor. PRP diş, estetik gibi alanlarda kullanılıyor. Fakat saçta ilk kullanan Transmed’dir. Zenginleştirilmiş trombosit yani ‘PRP’nin, yapılan deneylerde hem yara iyileştirme hem de saçların daha kısa zamanda daha güçlü çıkmasını sağladığı gözlemlenmiştir. Şu anda tüm hastalarda uygulanmaktadır.”

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir