Tuğbam » Kadınca » Bronz Makyaj Nasıl Yapılır

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır – Kadınlar için bronz bir tene ulaşmak artık kısa ve etkili bir şekilde mümkün. Makyajınızı nasıl yapacağınızı hangi makyaj malzemelerinizi kullanacığınızı bilmeniz yeterli olacaktır. İşte Bronz Makyaj Nasıl Yapılır..

Bronzluk hayalinize kavuşmanız için, güneşin zararlı ışınlarının etkilerinden kurtararak en son gelişen kozmetik ürünleriyle raflar da yerini aldı.

Bronzlaşmış bir cilde baktığımızda nasılda canlı, parlak ve sağlıklı görünüyor değil mi? Güneşlenmek ve sağlıklı bir görünüm oysa ikisi o kadar çok farklı ki..

Güneşlenme ve bronzlaşma ile cildimizi güzelleştirse de hakikatte birçok sorunları da beraberinde getirmiş oluyor. Ne yazık ki güneşin zararlı etkileri sonradan bir bir çıkıyor. Güneşin bu zararlı ışınların etkisinden korunmanın koruyucu güneş kremlerinin büyük rolü var.

Lakin pek çok uzmanın sağlıklı bronzlaşmanın asla söz konusu olmadığını, zaten tenin koyulaşarak cilde ne kadar da zarar verdiğinden söz etmektedirler. Uzmanların ifadelerine göre, bronzlaşma ile cildin ciddi bir şekilde savunma mekanizmasının harekete geçmesine yol açar. Böylece melanin hücreleri, birer perde görevi yaparak güneşin zararlı ışınlarını engelleyerek alttaki hassas tabakaları korumuş oluyorlar. Bu arada zarar gören hücreler de cildin üst yüzeyine çıkıyorlar. Böylece cildin en üstünde sert, kalın bir deri tabakası oluşuyor.

Cildimiz kurumaya uygun olduğu için bizi olduğundan daha da yaşlı gösterebiliyor.
Bronzlaşmayı alışkanlık hale getirerek kısa süreli bir güzelliğin arkasından problemli bir cildin ve erken yaşlanmanın hatta cilt kanserine bile yol açtığını unutmamalıyız.

Bronzlaşmaktan vazgeçemediğimiz için artık yaz kış güzel görünümlü tenle dolaşabiliriz bu da yepyeni kozmetik ürünleri kullanarak küçük dokunuşlarla bronz bir tene kavuşabiliriz. Dediğimiz gibi bronzlaşmak kolay ve bronzlaştırıcı kremlerle, vücut ve yüz fondötenlerini, pudralar sürerek bronz bir görünüm elde etmiş oluruz. Bu yılın sürprizi renkli sprey ve mendiller de tenimizi anında bronzlaştırarak bu işe yenilik getiriyor. Bu ürünlerin en önemli özelliklerinden biri de yüzünüze ve cildinize bronzluk kazandırdığı gibi ciltteki kusurların da kapatılmasını sağlar. Artık güneşte yanmış gibi bronzluk elde etmek hiç de zor değil.

Bronz makyajın püf noktaları
Makyaj yapılırken dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi bronz makyajında bazı püf noktaları vardır. Bu noktalara uyulmadığı takdirde doğal bir bronzluğun yerine cildimizde farklı renk görünümü oluşur. Bronz makyaj yapılmadan önce cilt hazırlanmalıdır. Bu hazırlık için peeling yapılabilecek en etkili yöntemdir. Bu şekilde cilt renginizin her bölgede eşit kalmasını sağlayacak ve ölü hücrelerin cilt üstünde birikip renk farklılıkları yaratmasına ve siyah nokta oluşumuna engel olacaktır. Böylece bronzluğunuzun daha uzun bir sürede kalmasını sağlamış olursunuz.

Bronzlaştırıcı ürünleri kullanırken cildinizin temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz.
Ürünü kullanırken avuç içine bir miktar alıp ellerimizle genişçe dairesel hareketler cildimize iyice yedirmeliyiz.

Altın renkte cilt
Bronzlaştırıcı ürünlerin içinde fondöten ve pudrayı kullanırken öncelikle cildimizin temizlenmiş ve ölü derilerden arındırmış olmamız gerekir. Tabi ki nemlendirilmiş cilde uygulamamız gerektiğini unutmamalıyız. Makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken bir durumda yeterli bir ışık ya da aydınlık yerde yapılmalıdır. Makyözler altın pırıltıları içeren farların, rujların ve diğer makyaj malzemelerin bronz bir tene çok yakıştığı düşüncesi içindedirler. Su yeşili ve turkuaz farlarla gözlerinize etkili bakışlar yaratarak bu yılın modasına renk katabilirsiniz.

Vücudumuza bronz makyaj
Daha evvelinde güneşsiz bronzluk için solaryuma giriliyordu ya da otobronzları kullanarak bronzluk sağlanıyordu. Artık bronzluk için üretilen fondötenler, pudralar ve renkli spreylerle kolay ve hızlı bir şekilde bronz görünümünde muhteşem bir vücuda sahip olunabilir.

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir