Tuğbam » Güzel Sözler » Tıp Bayramı ile ilgili Güzel Sözler

Tıp Bayramı ile ilgili Güzel Sözler


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili Güzel Sözler Mesajlar Sayfası – Bu sayfamızda sizlere hayat kurtaran sağlık çalışanları ve hastanelerde görev yapan çalışanlar için tıp bayramı ile ilgili özlü sözler hazırladık.

*İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp bayramını kutluyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

*Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım.

*Tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim. tıp bayramı mesajları

*Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır.Bu vesileyle tugbam.com adına size minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımla kutlarım.

*Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım

*Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

*Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; sağlık sektörü çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, Tıp Bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

*İnsanlığa nitelikli yaşam sunmayı ilke edinen, bizlerin daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

*Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar,başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Her şeyin başı sağlıktır.

Sağlıktan büyük zenginlik yoktur.

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi (Kanuni Sultan Süleyman)

Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.

Beni Türk hekimlerine emanet edin ( Mustafa Kemal Atatürk)

Elden gitmeden değerini anlayamadığımız iki şey vardır: Bir sağlık, diğeri gençliktir. (Hz. Ali)

Hasta olmayan, sağlığın kıymetini bilmez. (Türk Atasözü)

İyi bir sağlık varlıklı olmaktan değerlidir. (İngiliz Atasözü)

Sağlıklı bir köylü olmak, hasta bir imparator olmaktan iyidir. (Alman Atasözü)

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed)

14 Mart Tıp Bayramını bu yıl da maalesef Sağlıkta Dönüşüm dayatmasının kargaşalarıyla, çelişkileriyle, hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın gelecek kaygılarının had safhaya ulaştığı bir ortamda yaşıyoruz.
İktidar partisi, uyguladığı sağlık politikalarının; geri dönüşü olmayan, ülkemizin ve halkımızın geleceğini tehdit edecek kadar önemli olduğunu her fırsatta dile getiren sivil toplum kuruluşlarının bilimsel eleştirilerini ve uyarılarını dahi görmezden gelmektedir. Bu zor koşullarda yılmadan onurlu mücadelesini sonuna kadar devam ettiren sivil toplum kuruluşlarımızı, hekimlerimizi ve sağlık çalışanlarımızı gönülden destekliyorum.
14 Mart’ın bayram havasında geçeceği, sağlık sektörüne emek veren insanlarımızın sorun ve kaygılarının giderildiği, sağlıklı bir Türkiye dileğiyle; tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyor; saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Dr. Ali ARSLAN
CHP Muğla Milletvekili

—————————

İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp bayramını kutluyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Dr.Mustafa KASAPOĞLU
Samsun İl Sağlık Müdürü

—————————

Sağlık sistemimizin geliştirilmesi, daha kaliteli sağlık hizmetlerinden tüm yurttaşların eşit olarak yararlanması öncelikli görevimiz olmalıdır. Sağlık alanındaki aksaklıklar öncelikle hekimleri mesleki sorumluklarının yanında yaşamsal sorunlarla yüz yüze bırakmıştır. Bütün olumsuzluklara rağmen hekimler, içinde yaşadığı toplumun sorunlarını izlemek, incelemek ve bilimsel bakış açısı ile sorumluluk içerisinde kendi görüşlerini oluşturmak durumundadır. Hekimler toplumda hoşgörülü, alçak gönüllü, kendini denetleyebilen, sabırlı ve paylaşımcı yapısı ile sevilen bir kişi olmak zorundadır. Aynı zamanda hekim kendisine karşı yapılan bütün eleştirilerden ders çıkaran ve bildikleri ile gururlanan değil, bilmedikleri ile kendisini eleştirebilen bilim insanıdır. Tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş


Bu yazı

tarihinde

tarafından yazılmıştır.

Son güncelleme tarihi:

Yorumlar

“Tıp Bayramı ile ilgili Güzel Sözler” için 4 yanıt

 1. duru buse güven

  aynen arkadaşlar ödevim i burada yapamadım o derece

 2. berk can kocatepe

  kızlar çok haklısınız

 3. nil demir

  katılıyorum ayçacım

 4. ayça su çetin

  güzel ama uzun tekli sözler yokmu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir